Domov Šport Sagan na MS bojoval o medailu, zvíťazil Evenepoel

Sagan na MS bojoval o medailu, zvíťazil Evenepoel

0
0

Belgický cyklista Remco Evenepoel suverénne triumfoval v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na MS v austrálskom Wollongongu. Slovenský reprezentant a trojnásobný majster sveta Peter Sagan finišoval na siedmej priečke, keď v závere trate dlhej 266,9 km špurtoval o medailu.

Na účastníkov kategórie elite čakal najprv približne 60 km dlhý nájazd so stúpaním na Mt. Keita (7,5 km, 5,7 %) a potom absolvovali dvanásť 17-kilometrových okruhov, na ktorých museli zakaždým zdolať krátke, ale ostré stúpanie Mt. Pleasant (1,1 km, 8,8 %) s maximom až okolo 14  percent.

Tesne pred finišom sa nachádzal ešte krátky kopček, dohromady bolo potrebné zvládnuť približne 4 000 výškových metrov.

Juraja Sagana bolo vidno

Pôvodný únik, do ktorého sa zapojilo sedemnásť jazdcov, ťahal predovšetkým Juraj Sagan, ktorý sa s profesio­nálnou cyklistikou lúčil. Kontakt stratil 76 km pred páskou práve v stúpaní na Mt. Pleasant.

Únik sa skončil vyše 67 km pred cieľom, Peter Sagan sa v tom čase držal v hlavnom balíku aj s belgickým spolu­favoritom Woutom Van Aertom.

Neskôr sa odpojila až 26-členná vedúca skupina, ktorej náskok narástol v nájazde do záverečných troch okruhov na viac než dve minúty.

Slováci sa snažili približne 50 km pred cieľom spojiť s lídrami, pracoval na tom Juraj Sagan, no jeho tempo na to nestačilo. Ako najväčší favorit na zlato sa vyprofiloval Evenepoel.

Z vedúcej skupiny sa najprv odpútal spoločne s Kazachom Alexejom Lucenkom, toho neskôr striasol a približne 30-kilometrovým sólom si prišiel pre ďalší veľký úspech v kariére.

Dvadsaťdvaročný Belgičan triumfoval v tejto sezóne na španielskej Vuelte i na prestížnych klasikách …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…