Domov Šport Sagan nedokončil preteky ME

Sagan nedokončil preteky ME

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan si brúsil zuby na ďalší významný triumf. Na 230-kilometrovej trati, na ktorej sa rozhodovalo o novom kontinentálnom šampiónovi, sa však ešte predsa len prejavili dôsledky jeho ťažkého pádu na Tour de France a po dvoch tretinách pretekov odstúpil.

Elitní európski cyklisti sa tentokrát stretli na kontinentálnom šampionáte v škótskom Glasgowe. V uliciach mesta ich čakalo celkovo 16 okruhov, z ktorých každý mal 14,4 kilometra.

Sagan nebol celkom v poriadku

Najväčší favorit na titul európskeho majstra nastúpil na štart mierne indisponovaný, keď sa podľa vlastných slov ešte stále úplne nezotavil z náročného konca Tour de France a navyše v posledných dňoch bojoval aj s prechladnutím.

V typicky ostrovnom počasí to boli pre cyklistov náročné preteky. Množstvo zákrut na mokrej vozovke si vyžiadali niekoľko hromadných pádov. Slovenský tím, ktorý okrem Peťa Sagana tvorilo ďalších päť cyklistov, sa im našťastie vyhol.

Technické problémy sa však nevyhli Tourminátorovi. Asi 130 kilometrov pred cieľom dostal defekt na zadnom kolese a po jeho výmene musel doháňať veľkú stratu.

83,5 kilometra Sagan usúdil, že dnes to na víťazstvo stačiť nebude a preto nie je dôvod riskovať prípadný pád. „Zo začiatku som sa cítil celkom dobre, ale ako pribúdali kolá, zhoršovalo sa to.

Nie som na tom kondične najlepšie. Pokúsil som sa dnes odovzdať zo seba čo najviac, stále však cítim tie zranenia z Tour de France. Nachladnutie ma až tak nelimitovalo.

Potrebujem ešte trochu času na úplné vyliečenie,“ povedal Sagan po pretekoch, ktoré nedokončil napokon ani jeden zo slovenských zástupcov.

Tešili sa Taliani

Po odstúpení majstra sveta sa tak cesta k titulu majstra Európy otvorila pre ďalších jazdcov. Najlepšiu pozíciu pred poslednými rozhodujúcimi kilometrami si pripravilo šesť jazdcov. Z ich špurtérskeho súboja napokon vzišiel víťaz. Stal sa ním taliansky cyklista Matteo Trentin.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…