Domov Šport Sagan po prvýkrát absolvuje Giro

Sagan po prvýkrát absolvuje Giro

0
0

Hoci sa v súvislosti s najlepším slovenských cyklistom Petrom Saganom v posledných týždňoch hovorí o možnom prestupe do iného tímu, on minulý týždeň oznámil fanúšikom celkom inú novinku. Po prvýkrát vo svojej kariére sa predstaví na Giro d´Italia.

Talianske podujatie Giro d’Italia patrí medzi tri najprestížnejšie a najťažšie etapové preteky v cyklistickom kalendári, takzvané Gran Tour (okrem Gira aj Tour de France a španielska Vuelta).

Taliansko je srdcovka

Vzhľadom na to, že Peter Sagan sa v každej sezóne sústreďuje najmä na Tour de France, ktoré sa jazdí krátko po Gire, slovenský rýchlik sa tu ešte nikdy nepredstavil. V budúcej sezóne by sa to malo zmeniť.

„Taliansko má špeciálne miesto v mojom srdci. Je to krajina, kde som v roku 2008 vyhral svoje prvé majstrovstvá sveta (juniorský titul v pretekoch cross-country horských bicyklov – pozn. redakcie) a strávil tam prvé roky profikariéry v cestnej cyklistike.

V posledných desiatich rokoch som mal tú česť súťažiť na množstve prestížnych pretekov v Taliansku, ale niečo mi stále chýbalo. Bolo to Giro d’Italia,“ uviedol Peter Sagan na webe svojho tímu Bora-Hansgrohe.

„Nemyslím si, že existuje cyklista, ktorý by nechcel byť súčasťou Giro d’Italia, jednej z najväčších výziev v cyklistickom svete. Preto som veľmi rád, že 9. mája 2020 budem stáť na štarte budúcoročného Gira v Budapešti.

Nebude to ľahké, ale teším sa. Prvé tri etapy v Maďarsku budú pre mňa zároveň príležitosť predstaviť sa blízko Slovenska. Som presvedčený, že slovenskí fanúšikovia nebudú chýbať popri trati a povzbudzovať ma,“ doplnil trojnásobný majster sveta.

Pôjde na Tour de France?

Zároveň sa oznámením účasti Sagana na Gire vynárajú aj špekulácie, či sa cyklista predstaví na Tour de France. Hoci to bude fyzicky náročné, odborníci nepochybujú o tom, že držiteľ siedmych zelených dresov sa na francúzskej Gran Tour predstaví a zabojuje už o svoj ôsmy.

max, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …