Domov Šport Sagan potvrdil odchod z Bory

Sagan potvrdil odchod z Bory

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan definitívne potvrdil odchod z tímu Bora­‑Hansgrohe. Od budúcej sezóny by mal podľa Cyclingnews pôsobiť vo francúzskom zoskupení TotalEnergies. Z nemeckej stajne odchádzajú aj jeho brat Juraj a ďalší slovenský reprezentant Erik Baška.

O tom, že náš elitný cyklista nebude po tejto sezóne pokračovať v Bore sa šepkalo už dlho. „Rád by som oznámil, že po konci sezóny už neobnovím kontrakt s tímom Bora­‑Hansgrohe,“ potvrdil špekulácie samotný Sagan na sociálnej sieti.

„Chcel by som sa poďakovať sponzorom, tímovým kolegom a celému vedeniu Bory za podporu a dôveru vo mňa za uplynulých päť sezón. Dosiahli sme spolu mnoho. Stal som sa ako prvý cyklista trojnásobným majstrom sveta v sérii. Vyhral som Paríž­‑Roubaix a zaznamenal sté profesionálne víťazstvo v drese Bory.

Taktiež som získal rekordný siedmy zelený dres na Tour de France a môj prvý cyklámenový dres na Giro d‘Italia. Po dlhej diskusii s vedením sme dospeli k vzájomnej dohode, že bude najlepšie, aby sa kruh uzavrel a ja by som mal otvoriť novú kapitolu.

Zmena je súčasť života a prispieva k rastu. Som presvedčený, že Bora bude aj naďalej úspešná. Prajem im všetko dobré v nadchádzajúcej sezóne,“ dodal Sagan.

Do nového tímu s kolegami

O Saganovom odchode z Bory sa hovorilo už od začiatku roka. O služby trojnásobného majstra sveta prejavil záujem belgický Deceuninck­‑QuickStep, no jeho šéf Patrick Lefevere nakoniec oznámil, že Sagan nepríde, keďže s ním by museli prestúpiť aj brat Juraj a Baška a on nechce mať tím v tíme.

Do hry tak vstúpil francúzsky ProTeam Total­Energies. Manažér druholigového tímu (UCI ProTour) Jean­‑René Bernaudeau sa už dlhšie usiloval získať veľké meno. Podľa denníka Le Parisien sa na jar snažil podpísať Juliana Alaphilippea, čo sa mu nepodarilo, keďže úradujúci majster sveta predĺžil kontrakt s Deceuninckom­‑QuickStep…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…