Domov Šport Sagan prežil likvidáciu šprintérov. V kopcoch podal skvelé výkony

Sagan prežil likvidáciu šprintérov. V kopcoch podal skvelé výkony

0
0

Od Petra Sagana sa, ako už tradične, na tohtoročnej Tour de France očakáva najmä zisk zeleného trička, ktoré je určené pre víťaza bodovacej súťaže. Po dvoch tretinách najslávnejších etapových pretekov bolo jasné, že ak dôjde do Paríža, nemôže už túto jeho ambíciu nik ohroziť.

O držiteľovi zeleného trička je už prakticky rozhodnuté aj vďaka tomu, že na rozdiel od väčšiny špičkových špurtérov v pelotóne, slovenský rýchlik zvládol náročné kopcovité etapy druhého týždňa doslova bravúrne.

Zatiaľ čo ambície Cavendisha, Kittela, Gaviriu, či Greipela pochovali 11. a 12. etapa, Sagan nielenže s prehľadom došiel do cieľa, ale ostalo mu aj dostatok síl, aby 13. etapu dokonca vyhral.

Napriek tomu, že v pelotóne sa už nenachádzali tí najlepší špurtéri, víťazstvo v tejto etape sa nerodilo ľahko. Peter však potvrdil, že na jeho rýchle nohy sa nik nechytá a hoci ešte 200 metrov pred cieľom bol až na štvrtej pozícii, cieľovú pásku pretínal ako prvý.

Heroický výkon predviedol aj v 14. etape, ktorá bola stavaná skôr pre vrchárov. Napriek tomu sa však náš cyklista nestratil a dokonca pomýšľal aj na víťazstvo.

Do záverečného špurtu sa však nedostal a do cieľa dorazil na skvelom 4. mieste s odstupom 12 sekúnd. V treťom týždni má Sagan jediný cieľ – doraziť v zdraví do Paríža na Champ‑Élysées.

Vďaka jeho pohodlnému bodovému náskoku v bodovacej súťaži, si už prakticky zaistil zisk 6. zeleného dresu.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odsúdený Andruskó: Vražda Kuciaka bola na pokyn Kočnera

Právoplatne odsúdený Zoltán Andruskó, ktorý koncom roka uzavrel so Špecializovaným trestný…