Domov Šport Sagan sa s Borou rozlúčil na „Pekle severu“. Po páde výrazne zaostal

Sagan sa s Borou rozlúčil na „Pekle severu“. Po páde výrazne zaostal

0
0

Víťazom 118. ročníka monumentu Paríž – Roubaix sa v nedeľu stal Talian Sonny Colbrelli z Bahrain Victorious. Víťaz na druhé miesto odsunul Belgičana Floriana Vermeerscha (Lotto Soudal), tretí finišoval Holanďan Mathieu Van der Poel (Alpecin). Slovenský reprezentant Peter Sagan po páde 136 km pred cieľom stratil šancu na popredné umiestnenie a o víťazstvo nebojoval.

Tohtoročné „Peklo severu“ sa išlo po dva a pol roka trvajúcej prestávke v netradičnom októbrovom termíne. Jazdcom na trati dlhej 257,7 kilometrov s 30 úsekmi pokrytými dlažobnými kockami mimoriadne komplikovalo situáciu daždivé počasie. To spôsobilo množstvo pádov, na ktoré doplatil aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan.

Tvrdý pád zmaril šance

O únik bol veľký záujem, najprv sa utvoril v trojčlennom zložení, napokon sa do neho dostalo až 30 cyklistov. Boli v ňom zastúpené takmer všetky silné tímy, jeho náskok ale nebol veľký. Nepresiahol dve a pol minúty.

V hlavnom balíku bolo 140 km pred cieľom už len asi 70 jazdcov. V ňom mal veľkú smolu Peter Sagan, ktorý išiel posledné preteky v drese BORA Hansgrohe. Tesne pred ním v jednej zákrute na vode spadol súper a „vzal“ so sebou aj víťaza z roku 2018. Ten sa síce doudieraný zdvihol, stratil ale šancu na úspešný výsledok.

Víťazstvo debutanta

V záverečných kilometroch prestalo pršať, na mokrých úsekoch pavé sa ale stále padalo. Asi 53 km pred páskou nasadil k sólovému úniku Talian Gianni Moscon z Ineosu. Van der Poel sa pohyboval v skupine, v ktorej bol aj Sonny Colbrelli (Bahrain Victorious) a Florian Vermeersch. Tá strácala na Moscona 37 km pred cieľom skoro minútu a pol. Tridsať kilometrov pred cieľom lídra spomalil defekt zadného kolesa…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…