Domov Šport Sagan sa vrátil do tréningového procesu

Sagan sa vrátil do tréningového procesu

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa po zdravotných komplikáciách vrátil do tréningového procesu. Minulý piatok o tom informoval jeho tím TotalEnergies.

Trojnásobný majster sveta sa v januári druhýkrát nakazil koronavírusom a nestihol značnú časť prípravy na novú sezónu. Vynechal aj niekoľko prestížnych pretekov vrátane jeho obľúbenej monumentálnej klasiky Okolo Flámska.

Naposledy sa v pretekoch objavil 6. apríla, keď odstúpil v druhej etape podujatia Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire. Predtým nedokončil viacero podujatí pre problémy s dýchaním či priveľkou únavou.

Sagan sa mal podrobiť špeciálnym vyšetreniam na klinike v Holandsku, avšak lekári v jeho prípade neodhalili žiadnu príčinu pretrvávajúcich zdravotných problémov. V kuloároch sa preto stále viac ozývajú hlasy o postcovidovom syndróme.

Minulý týždeň však jeho tím oznámil, že jeden z najlepších jazdcov pelotónu posledného desaťročia sa vracia do tréningu. „Som nesmierne rád, že konečne môžem pokračovať v tréningu…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…