Domov Šport Sagan si brúsil zuby na triumf, v závere však nemal nohy

Sagan si brúsil zuby na triumf, v závere však nemal nohy

0
0

Peter Sagan sa v nedeľu mohol zapísať do histórie jednej z jarných klasík. Ak by v Belgicku na trati Gent – Wevelgem vyhral, bolo by to už štvrtýkrát, čo sa nikomu pred ním nepodarilo. Obhajca prvenstva z minulého roka však tentoraz vyšiel naprázdno.

Slovenský cyklista nastupoval na belgickú klasiku s najvyššími ambíciami. Už 200 kilometrov pred cieľom sa oddelila skupina 18 jazdcov vrátane Peťa Sagana.

Náročná trať spôsobila, že o niečo vyše sto kilometrov zostala v úniku už len štvorica cyklistov, vrátane toho slovenského. 18 kilometrov pred cieľom však Saganov únik zlikvidoval pelotón a slovenskému cyklistovi na záver už neostal dostatok síl a za víťazom zaostal o 13 sekúnd.

O tom napokon rozhodol hromadný špurt, v ktorom si najlepšie počínal 31-ročný Nór Alexander Kristoff z tímu UAE Emirates. V tesnom finiši zdolal Nemca Johna Degenkolba a Belgičana Olivera Naesena.

„Boli to krásne a vzrušujúce preteky Gent‑ Wevelgem, ale tiež veľmi ťažké! V priebehu prvých dvoch hodín sme šli rýchlosťou viac ako 50 km/h, a keď sa rozfúkal vietor, rozhodol som sa využiť túto príležitosť a skočiť do veľkej unikajúcej skupiny spolu s Pascalom a Rudim.

Chalani odviedli skvelú a náročnú prácu. Keď sme v skupine zostali len štyria, dal som do toho všetko, čo bolo v mojich silách, aby som zostal stále pred pelotónom.

Nepodarilo sa to a vo finále som už nemal nohy na špurt,“ napísal Peter Sagan po pretekoch na sociálnej sieti.

sam, foto: bettiniphoto.net

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…