Domov Šport Sagan: Stále som tu, ešte som neskončil

Sagan: Stále som tu, ešte som neskončil

0
0

Účasťou na Giro d’Italia slovenský cyklista a trojnásobný majster sveta Peter Sagan ukončil túto zvláštnu koronavírusom poznačenú sezónu. To, ako je s ňou spokojný, ale i to, či ešte bude bojovať o ďalšie víťazstvá, prezradil v rozhovore pre taliansky športový denník Gazzetta dello Sport.

Jeden etapový triumf na Giro d’Italia, šesť druhých a tri tretie miesta v koncovkách etáp na Tour de France a Giro, ale aj dve druhé priečky v boji o víťazstvo v bodovacej súťaži na oboch Grand Tour, či štvrté miesta v prestížnych talianskych klasikách Miláno-San Remo a Miláno-Turín. Je to dosť či málo?

„Keď často víťazíte, automaticky s tým stúpajú očakávania fanúšikov. Často je medzi víťazom a druhým v cieli len centimetrový rozdiel, ale ľudia si pamätajú len víťazov.

Stále sa snažím vydať zo seba to najlepšie a nepočúvam, čo hovoria ľudia. Robím, čo môžem,“ uviedol Peter Sagan.

Výnimočné víťazstvo

Pre svoju premiéru na Giro d’Italia v tejto sezóne obetoval účasť na najväčších belgických klasikách (francúzsky monument Paríž­‑Roubaix napokon pre zlú pandemickú situáciu zrušili) či majstrovstvách sveta v Imole.

Ako teda hodnotí svoje účinkovanie na Corsa Rosa? „Predtým mi chýbala víťazná etapa na Gire, teraz ju už mám. To ma robí šťastným.

Páčilo sa mi, ako som dosiahol víťazstvo v 10. etape, ako som zaútočil, trpel a bojoval až do konca. A myslím si, že ľuďom sa to tiež páčilo. To je pre mňa dôležité. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin14
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Ramos v rekordnom zápase zahodil dve penalty

Dvadsaťpäťkrát bol z bieleho bodu v reprezentačnom drese neomylný a potom prišli dve zahod…