Domov Šport Sagan už za zeleným dresom nejde

Sagan už za zeleným dresom nejde

0
0

V piatok 1. júla začal v dánskej Kodani najväčší cyklistický sviatok roka. Aj na 109. ročníku Tour de France má Slovensko zastúpenie. Peter Sagan chcel vo farbách nového zamestnávateľa TotalEnergies zabojovať už o svoj ôsmy zelený dres. Už po ôsmich etapách však bolo jasné, že ten tento rok nezíska.

Šanca na prvú slušnú porciu bodov a dokonca aj etapové víťazstvo prišla už v druhej etape „Starej dámy“.

Vyše 200-kilometrovú etapu na dánskych cestách zakončil hromadný špurt, v ktorom nechýbal ani slovenský rýchlik.

Bohužiaľ, Sagan bral v druhej etape „len“ šieste miesto. Aj vďaka bodom z rýchlostnej prémie si ich na svoje konto pripísal 25 a v bodovacej súťaži mu patrilo 4. miesto.

Aj v tretej etape bojoval o víťazstvo, a hoci z toho bolo vyššie umiestnenie ako v druhej (4.) na pódium to opäť nestačilo. Na štvrtom mieste ostal aj v bodovačke.

Posun na vyššiu priečku prišiel po štvrtej etape, kde síce nemal Sagan na víťazstvo, avšak zabojoval o pódium. Bolo napokon z toho piate miesto.

Hoci slovenský cyklista poskočil na tretie miesto v boje o zelený dres, na vedúceho Wouta van Aerta už strácal 90 bodov.

Boj o zelený dres vzdal

V nasledujúcich etapách sa priepasť medzi týmito dvoma jazdcami ešte zväčšila a vyvrcholila až do …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…