Domov Šport Sagan v izolácii cyklistický kalendár nerieši

Sagan v izolácii cyklistický kalendár nerieši

0
0

Medzi tisíckami športovcov, ktorí museli kvôli koronavírusu vymeniť športovanie za domácu izoláciu, je aj slovenský cyklista Peter Sagan. Trénuje na trenažéri, chodí do obchodu, no kalendár pretekov na túto sezónu neplánuje.

Slovenský cyklistický fenomén Peter Sagan zatiaľ nemyslí na detaily vo svojom kalendári po pandémii koronavírusu a reštarte cyklistickej sezóny. Bude sa tým zaoberať až vtedy, keď bude jasné, kedy sa uskutočnia jednotlivé preteky.

Namiesto pretekov izolácia v Monaku

„Plánovať a uvažovať o cieľoch budem môcť až vtedy, keď budú potvrdené termíny konania podujatí Grand-Tour.

Jedným z cieľov však asi bude klasika Miláno – San Remo, ktorú som nikdy nevyhral,“ prezradil trojnásobný svetový šampióna Peter Sagan v rozhovore pre talianske periodikum Corriere della Sera.

„Počul som množstvo dohadov, napríklad o pláne odjazdiť Tour bez divákov. Všetko sú to len hypotézy, pretože nikto ešte nedokáže predpovedať, ako sa v najbližších mesiacoch situácia s vírusom vyvinie,“ dodal.

Priznal tiež, že jeho jedinou aktuálnou starosťou je fakt, že svoje monacké sídlo bude môcť opustiť 3. júla, no krajinu až o osem  dní neskôr.

Základný plán na rok 2020 bol pritom jasný – premiéra na Giro d′Italia, potom štart na Tour de France a napokon olympijské hry v Tokiu. Šírenie ochorenia COVID-19 však úplne nabúralo tieto plány.

„V izolácii som už takmer dva mesiace a už je pre mňa normálne robiť to, čo som predtým vôbec nerobil – napríklad nakupovať v potravinách,“ zavtipkoval si Sagan.

Bude jazdiť aj do Vianoc

Keďže športový svet vrátane cyklistického má vynútenú dlhú pauzu a v prípade uvoľnenia opatrení sa možno začne jazdiť v lete alebo aj neskôr, je žilinský rodák Sagan pripravený aj na to, že bude jazdiť až do Vianoc.

„S tým som v poriadku, veď teraz oddychujem dosť,“ povedal. Už skôr prezradil aj to, že čas strávený vo svojom sídle využil aj na cyklistickom trenažéri, ktorý však nemá veľmi rád. „V týchto časoch som musel jazdiť na ňom,“ dodal.

max, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…