Domov Šport VIDEO: Sagan Vueltu dokončil, etapový triumf mu ušiel

VIDEO: Sagan Vueltu dokončil, etapový triumf mu ušiel

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan sa v posledných týždňoch predstavil na etapových pretekoch, ktoré patria popri talianskom Gire a francúzskej Tour k najvýznamnejším a v cyklistickom kalendári sú poslednou Grand Tour roka. Španielska Vuelta napísala tento rok už svoju 73. kapitolu.

Za tri týždne absolvovali pretekári na tohtoročnej Vuelte 21 etáp, počas ktorých najazdili 3 271,4 kilometrov a na bicykli strávili viac ako 82 hodín.

Peter Sagan odchádzal do Španielska po náročnej júlovej Tour de France ešte poriadne nedoliečení zo zranení, ktoré utrpel v 17. etape. Na Vuelte sa však rozhodol štartovať, pretože to vnímal ako skvelú prípravu na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia koncom septembra.

Špekulovalo sa však, že až do cieľa poslednej etapy nedôjde a odstúpi počas pretekov, aby šetril sily na MS, kde sa pokúsi získať už štvrtý titul svetového šampióna.

Napokon sa tak nestalo a Peter po prvýkrát v kariére dorazil do cieľa španielskej Grand Tour. Napriek tomu, že chcel zabojovať aj o etapový triumf, nestalo sa tak. Náš šampión sa 4-krát postavil na druhý stupienok a 2-krát na tretí.

Napriek tomu bol na španielskych cestách neprehliadnuteľný a divákov bavil aj keď práve nebojoval o víťazstvá. Veď ktorý iný cyklista by si počas etapy dovolil jazdiť na zadnom kolese či vyplazovať jazyk okolostojacim ľuďom?

Víťazom tohtoročnej Vuelty sa stal suverénnym spôsobom britský jazdec stajne Mitchelton – Scott Simon Yates. Bodovaciu súťaž vyhral domáci jazdec tímu Movistar Alejandro Valverde, práve pred naším Petrom. So španielskymi kopcami si najlepšie poradil Belgičan Thomas De Gendt z tímu Lotto Soudal.

ano, foto: Luca Bettini, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…