Domov Šport Saganovci budú opäť jazdiť spolu

Saganovci budú opäť jazdiť spolu

0
0

Slovenský cyklista Juraj Sagan bude v nasledujúcej sezóne opäť jazdiť po boku svojho staršieho brata. Spoločne s Petrom bude pôsobiť vo francúzskom tíme Total­Energies.

Zatiaľ, čo profesionálna budúcnosť nášho najlepšieho cyklistu sa vyriešila už dávnejšie, starší z bratskej dvojice až do minulého týždňa nevedel, kde bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť.

Obaja súrodenci mali do konca tejto sezóny zmluvu s nemeckým tímom Bora­‑Hansgrohe. Po tom, čo tím nepredĺžil zmluvu s Petrom, skončili v Bore aj ostatní jeho slovenskí kolegovia.

Peter sa na novom kontrakte s Francúzmi dohodol už dávnejšie a podľa pôvodných informácií mal do TotalEnergies prestúpiť sám. Denník Šport však minulý týždeń informoval, že bratia Saganovci budú opäť jazdiť spolu.

Do nového tímu totiž s Petrom putuje aj Juraj. „Zmluvu podpísal napokon po dlhých rokovaniach na sezónu 2022,“ uviedol denník Šport o novom kontrakte Juraja Sagana.

Tridsaťdvaročný Juraj Sagan je štvornásobný majster Slovenska v pretekoch jednotlivcov. Predtým pôsobil spolu s Petrom Saganom aj v profitímoch Liquigas/Cannondale a Tinkoff Saxo. Do Bory prestúpili v roku 2017…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…