Domov Šport Šanca hádzanárov ŠKP na prvú šestku ešte žije

Šanca hádzanárov ŠKP na prvú šestku ešte žije

0
0

Po nepríjemnom výprasku v Hlohovci malo mladé mužstvo ŠKP v Slovnaft extralige hádzanárov potvrdiť úlohu favorita proti Modre. To sa podarilo a šanca umiestniť sa v prvej šestke po dlhodobej časti súťaže stále žije!

Nehrali na umelecký dojem

Hráči ŠKP vybehli na Modru s veľkým nasadením a o pár minút svietil na ukazovateli stav 5:1. Sínusoida veľkosti domáceho tlaku stúpala a klesala úmerne s vývojom skóre.

Pod vplyvom nevydareného zápasu v Hlohovci nehrali domáci tentoraz na „umelecký dojem“, ale na istú výhru.

Dvanásť gólov je v hádzanej rozdiel triedy a pre premotivovaných hostí, ktorí alergicky reagovali na každý rozhodcovský hvizd, môže byť vysoká prehra trochu krutá, ale to nič nemení na fakte, že snaživí domáci vyhrali zaslúžene.

Abrahámoviny Milana Janošku

V tieni významných aj menej významných udalostí oslávil vedúci družstva ŠKP Milan Janoška krásnu päťdesiatku. Hlava hádzanárskej rodiny – manželka Lucia je bývalá úspešná hráčka Vinohradov a talentovaní synovia Samko a Dominik hája farby ŠKP – je ako vedúci preslávený svojou spoľahlivosťou.

Trénerom dáva podrobné záznamy a cenné informácie, hráčom je nápomocný aj v aktivitách, ktoré nesúvisia s hádzanou a celý hádzanársky oddiel ŠKP si váži jeho perfektnú prácu, zásadové postoje i rozumné názory, nápady a inšpirácie.

Abrahámoviny oslávil na niekoľko „chodov,“ jednou z gratulujúcich partií bola samozrejme aj tá hádzanárska, na čele s prezidentom SZH Jaroslavom Holešom. K početným gratulantom sa pripája aj naša redakcia.

Dorastenci víťazne v Malackách

Paradoxne v oddieloch v bratislavskom okolí, kde by mohli byť bratislavskému klubu vďační za množstvo kvalitných ľudí, ktorí sa vo viacerých funkciách v tom – ktorom oddieli vystriedali, práve tieto kluby prejavujú najväčšiu rivalitu pri súbojoch proti ŠKP.

Nezriedka je to na ich škodu, lebo sa pri týchto stretnutiach niekedy zaoberajú nepodstatnými vecami viac ako hádzanou. Zažili to aj muži ŠKP proti Modre a zažili to aj dorastenci v Malackách.

Najmä mladší, ktorí svojho súpera podcenili, mali namále a podľa slov trénera Juraja Hudáka sa riadne na víťazstvo vytrápili. Starší úlohu favorita suverénne zvládli a vyhrali vysoko.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…