Domov Slovensko SAS: Nie je rozumné trestať očkovaných

SAS: Nie je rozumné trestať očkovaných

0
0

Súčasná kritická situácia podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) dokazuje, že pandémia je pandémiou neočkovaných. Nie je preto rozumné trestať očkovaných celospoločenským lockdownom kvôli nezodpovednému správaniu niektorých z nás.

„Covid automat predstavuje zhoršenia pre očkovaných a prekonaných, preto sme sa rozhodli hlasovania sa zdržať alebo sa nezúčastniť. Nesúhlasíme s tým, aby sme zhoršovali situáciu očkovaným.

Celé mesiace sa snažíme vysvetliť, aby sa dali ľudia očkovať a teraz máme prijať dokument, ktorý zhorší podmienky všetkým očkovaným?

My nemáme problém so sprísnením Covid automatu pre neočkovaných a súhlasíme s ním, ale nemôžeme trestať očkovaných,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Očkovaní nie sú problémom

Podľa strany SaS nie sú očkovaní ľudia problém, ale naopak tí neočkovaní. Nemôže preto súhlasiť so sprísnením pravidiel pre očkovaných, ktoré sa týkalo športu či verejných podujatí.

„Dôsledky celoslovenského lockdownu by boli oveľa horšie a nič by v konečnom dôsledku nevyriešili. Naopak, zobrali by sme ľuďom akúkoľvek motiváciu dať sa očkovať a dali by sme ’pocit víťazstva’ pre všetkých neočkovaných a antivaxerov.

Rovnako by ľudia prestali veriť Covid automatu, ktorý sa neustále mení a zároveň by to znamenalo fatálne ekonomické dôsledky pre všetkých podnikateľov a živnostníkov, ktorým sme sľubovali, že budú môcť mať otvorené a poskytovať služby aspoň pre očkovaných.

Bohužiaľ, naše pripomienky neboli akceptované a preto nám neostalo nič iné, ako sa zdržať hlasovania,“ doplnila predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Janka Bittó Cigániková.

oš, foto: archív SaS  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…