Domov Slovensko SaS sa prestala zúčastňovať koaličných rád

SaS sa prestala zúčastňovať koaličných rád

0
0

Rozpor medzi koaličnými stranami OĽaNO a SaS vyvrcholil do rozhodnutia liberálov, že sa nebudú zúčastňovať koaličných rád. Zároveň však, ako uviedol predseda strany Richard Sulík, členovia vlády zastupujúci SaS budú na rokovaniach vlády prítomní.

„Rozhodli sme sa, že si dáme chvíľku ‚pohov‘, aby sa táto situácia upokojila. Mrzí ma, že to dospelo takto ďaleko,“ informoval predseda SaS Richrad Sulík. Ako ďalej uviedol, SaS sa začne zúčastňovať na koaličných radách, keď nadobudne pocit, že sa upokojila situácia.

Minister hospodárstva však deklaroval záujem na tom, aby súčasná vláda pokračovala. Neúčasť SaS na koaličných radách podľa neho neohrozí fungovanie štátu. Sulík uviedol, že o koaličných návrhoch sú pripravení rokovať s premiérom i ďalšími ministrami.

Ich súhlas v zmysle koaličnej dohody tak podľa jeho slov vedia dať aj takýmto spôsobom. Poznamenal, že si vedia sadnúť aj šéfovia poslaneckých klubov.

Sulík vidí aj výhody ich neúčasti na koaličných radách. Napríklad podľa neho možno zákony začnú prechádzať riadnym medzirezortným pripomienkovým konaním.

Nevie, kedy sa vrátia

Kedy začnú zástupcovia SaS opäť chodiť na koaličné rady, nevedel predseda SaS povedať. „Začneme to robiť vtedy, keď budeme mať pocit, že sa situácia ukľudnila,“ dodal. Deklaroval však, že všetci ministri SaS sú k dispozícii premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO).

„Je to náš šéf, my to rešpektujeme,“ podčiarkol. Na ostatnej vláde mali podľa jeho slov otvorenú diskusiu aj s Igorom Matovičom, ktorému SaS vyčíta, že ich návrh na zvýšenie platov učiteľov predložil spoločne so zvýšením daní, s ktorými strana nesúhlasí.

Sulík po minulotýždňovom rokovaní vlády informoval, že na vláde SaS tento návrh ministra financií vetovali. Koaliční partneri podľa jeho slov veto rešpektovali.

Podľa Sulíka je jeho strana pripravená hovoriť o zvyšovaní daní, ak iné klesnú. Na platy učiteľov by podľa neho mali ísť financie z bežného rozpočtu štátu.

ano, TASR, foto: TASR/Jakub Kotian  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…