Domov Šport Schranz zariadil postup Slavie

Schranz zariadil postup Slavie

0
0

Až v nadstavenom čase predĺženia rozhodla Slavia Praha o svojom postupe do skupinovej fázy futbalovej Európskej konferenčnej ligy. Raków Čenstochová zdolala vo štvrtok v domácej odvete play off 2:0 pp. „Zošívaní“ zvrátili prehru 1:2 z prvého zápasu a o víťazný gól sa postaral Slovák Ivan Schranz.

Anglický rozhodca Craig Pawson nadstavil na konci predĺženia dve minúty. To stačilo Slavii na úspešnú akciu, v ktorej poslal Peter Olayinka dlhý center na zadnú žrď a loptu umiestnil hlavičkou do siete hostí Schranz.

„Bol to rozprávkový záver, hrali sme úplne do konca a sme veľmi šťastní. Bol to jeden z najdôležitejších gólov v mojej kariére. Tešíme sa na európsku jeseň,“ neskrýval nadšenie slovenský útočník v rozhovore po stretnutí priamo na ihrisku.

„Majú skvelých futbalistov, v oboch zápasoch boli výborní a možno je škoda, že sme sa stretli už v predkole. Čenstochová si tiež zaslúžila skupinu,“ dodal Schranz, ktorý si v tejto sezóne EKL pripísal druhý presný zásah a vo štvrtok sa podieľal aj na otváracom góle Mosesa Usora…