Domov Cestovanie Sedem symbolov New Yorku, ktoré ho robia jedinečným mestom

Sedem symbolov New Yorku, ktoré ho robia jedinečným mestom

0
0

Mesto New York je tým najľudnatejším a najväčším mestom v Amerike. Toto mesto vzniklo ako obchodné centrum, ktoré bolo založené Holanďanmi. New York je tiež známy tým, že bol prvým hlavným mestom Spojených štátov po prijatí ústavy. Patrí k tým najnavštevovanejším mestám sveta a my sme vybrali 7 miest, ktoré ho robia jedinečným a oplatí sa ich pri návšteve New Yorku vidieť a navštíviť.

Socha Slobody

Socha Slobody má symbolizovať fakt, že Američania chceli zbaviť svoju krajinu otroctva a oslobodiť tak tisíce ľudí, ktorí museli nedobrovoľne slúžiť svojim vlastníkom.

Pri jej nohách leží nenápadná pretrhnutá reťaz, ide o detail symbolizujúci to, za čo sa bojovalo v minulosti. Práve táto socha má Američanom pripomínať ich boj za nezávislosť, slobodu a demokraciu.

Times Square

Times Square je najpopulárnejšie námestie, hlavná križovatka a dopravný uzol medzi ulicami Broadway a Siedmou Avenue. Aj toto miesto plné ľudí a zaujímavých reštaurácií či obchodov patrí medzi hlavné symboly New Yorku.

Central Park

Central Park je verejným mestským parkom a nachádza sa v mestskej časti Manhattan. Patrí k tým najnavštevovanejším a najznámejším mestským parkom v Spojených štátoch. Rozloha parku je 843 akrov a napriek tomu, že väčšina parku vyzerá prírodne, v skutočnosti je park vytvorený umelo.

Rockefellerovo centrum

Rockefellerovo centrum je komplex 19-tich komerčných budov. Ide o najväčší komplex na svete a medzinárodný symbol modernistického architektonického štýlu zmiešaného s kapitalizmom. V roku 1988 bolo centrum vyhlásené aj za národnú historickú pamiatku.

Empire State Building

Empire State Building je jeden z prvých mrakodrapov v celej Amerike. Budova je postavená v štýle Art deco a má 102 poschodí. Zaujímavosťou tejto budovy je aj to, že jej stavba trvala len 410 dní.

Po dokončení si prvenstvo tej najvyššej budovy v krajine držala vyše 40 rokov, potom jej ho zobrali dvojičky budov World Trade Center.

Metropolitné múzeum umenia

Metropolitan Museum of Art je najstaršie a najväčšie múzeum v Amerike. Leží na východnom okraji Central Parku a založené bolo v roku 1870. Budova tohto múzea človeka zaujme už zvonku, a v stálej zbierke má toto múzeum najmenej 2 milióny umeleckých prác.

Brooklynský most

Brooklynský most je jedným z najstarších visutých mostov v Spojených štátoch. Bol dokončený v roku 1883 a má dĺžku 1 825 metrov.

Vedie ponad rieku East River a spája dve časti mesta New York, Manhattan a Brooklyn. Okrem toho, že patrí k tým najväčším symbolom mesta, tak patrí aj medzi národné historické pamiatky.

Radoslav Hoppej, foto: depositphotos, shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…