Domov Zaujímavosti Sem sa nedostanete! Najstráženejšie miesta na planéte

Sem sa nedostanete! Najstráženejšie miesta na planéte

0
0

Keby ste sa chceli dostať na podobné miesto, asi by ste si pripadali ako v akčnom filme. Jeden objekt strážený políciou či celou armádou znie prinajmenšom podozrivo. Možno až trochu „holywoodsky.“

Súkromie, diskrétnosť, tajomstvo a bezpečnosť sú v dnešnej dobe rozhodne vzácnou komoditou. Nečudo tak, že niektoré veci zostanú pred bežnými smrteľníkmi pod rúškom tajomstva. Miesta, ktoré sú nedobytnými pevnosťami a patria medzi najstráženejšie na planéte. Tu sú!

Iron Mountain – Citlivé dáta sú v bezpečí

Iron Mountain sa nachádza približne 60 kilometrov od amerického Pittsburghu v Pensylvánii. Názov, ktorý sa dá preložiť ako „Železná hora“, nie je vôbec náhodný.

Ide o pevnosť, ktorá je vybudovaná priamo v skalnej hore. Miesto v minulosti slúžilo ako baňa, no dnes ide o prísne strážené miesto so vstupom iba pre obmedzený počet ľudí.

Iron Mountain predstavuje útočisko pre uchovávanie dátových serverov a trezory pre vzácnu dokumentáciu. Svoje údaje tu skrýva napríklad spoločnosť Warner Bros, CNN, Smithstonský inštitút či samotná vláda USA.

Nachádzajú sa tu cenné papiere, historické zmluvy či dokonca patenty vynálezov. Medzi nimi aj patent Edisonovej žiarovky.

Fort Knox – Prežije zemetrasenie, tornádo i atómovú bombu

Fort Knox sa nachádza v štáte Kentucky neďaleko Louisville. Pevnosť zo železa, ocele a betónu. Ohradená obrovskými múrmi, pascami a tisícovou armádou.

Budova, ktorej územný plán neexistuje a pozná ho iba úzky okruh ľudí, ukrýva tisíce ton zlata a cenných kovov, aj z obdobia druhej svetovej vojny. Okrem toho aj cenné dokumenty či pôvodné vyhlásenie nezávislosti Spojených štátov amerických.

Ak by sa vám podarilo oklamať stráže a nejakým spôsobom sa dostať cez múry, čakajú vás napríklad aj 22 ton vážiace pancierové dvere.

Nort Fox

Rieka Tumen – Hranica, ktorá zabíja

Rieka Tumen je špecifická tým, že spája tri štáty. Konkrétne sú to veľmoci Rusko, Čína a výbušná Severná Kórea. Ide tak o jednoduchú možnosť, ako sa dostať z alebo do jednej z týchto krajín.

Dnes to však už tak jednoduchou možnosťou nie je. Už niekoľko rokov je totiž tok rieky Tumen strážený nekompromisnou severokórejskou milíciou a akýkoľvek pokus o prechod cez breh alebo samotnú rieku trestajú zastrelením.

Rieka Tumen

Area 51 – UFO

Dohady, domnienky, konšpirácie. Oblasť s označením 51, ktorá sa nachádza hlboko v púšti štátu Nevada, je prísne strážená, údajne letecká základňa, ktorá slúži na testovacie lety a vývoj novej leteckej techniky.

Vláda USA popiera obvinenia, že bytoto miesto bolo akokoľvek spojené s mimozemskou civilizáciou. Rovnako tak popiera, že by sa v oblasti nachádzalo slávne vesmírne plavidlo, známe ako UFO.

Ľudia, ktorí však v oblasti boli, tvrdia, že jasne videli objekty, ktoré nepochádzajú z našej planéty. Relevantných dôkazov je však veľmi málo. Jednou z možností je takisto vývoj chemických zbraní či množstvo špecifických experimentov.

Satelitný snímok Area 51.

Bunker Wikileaks – „Biely dom“ digitálnych dát

Samozrejme iba obrazne, keďže bunker Wikileaks sa s Bielym domom nedá ani porovnať. Po škandalóznom úniku informácií zo serverov Wikileaks (2010) sa rozhodol Julian Assange presunúť svoje servery na omnoho bezpečnejšie miesto.

Presnejšie do Švédska. Svoj úkryt našiel v opustenom atómovom bunkri. Servery, dáta, dokumenty, informácie sú často cennejšie ako zlato či diamanty.

Servery sa nachádzajú stovky metrov pod zemou a strážené sú ako príslušníkmi armády, tak aj rôznymi bezpečnostnými systémami, ktoré majú vlastný zdroj napájania a je tak nemožné ich odstaviť naraz. Hoci hackerských pokusov sú denne stovky. Nuž, toto je zrejme aj nad Bondove sily.

Bunker Wikileaks.

Air Force One – Najstráženejšie miesto na svete

Boeing 747 je aktuálne najstráženejším miestom na svete. Je to tak! Lietadlo, ktoré patrí vláde USA, je niečo „podobné“ ako slovenský vládny špeciál. Skoro.

Lietadlo je v podstate obrnený tank vo vzduchu. Je mobilným veliteľským centrom úradujúceho prezidenta. Všetko to začalo ešte za vlády Franklina Delana Roosevelta (obdobie vlády, 1933 – 1945), ktorý chcel mať počas cestovania po svete všetko pod palcom.

Na palubu sa dostane iba obmedzený počet ľudí a vo vzduchu je lietadlo sprevádzané stíhačkami elitného U.S. letectva. Vo vzduchu sa tak aktuálny prezident Donald Trump rozhodne nemá čoho obávať.

Denis Ruščák, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…