Domov Slovensko Seniori sa môžu na očkovanie prihlásiť aj telefonicky

Seniori sa môžu na očkovanie prihlásiť aj telefonicky

0
0

Ministerstvo zdravotníctva v pondelok informovalo, že seniori nad 85 rokov sa môžu na očkovanie proti novému koronavírusu prihlásiť aj telefonicky, čím chce rezort tento úkon týmto ľuďom uľahčiť.

Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová „zaregistrovať seba alebo blízkych na očkovanie proti COVID-19 je už možné aj telefonicky. Túto možnosť ponúka call centrum rezortu zdravotníctva.

Po zavolaní si môže volajúci vybrať zo štyroch možností. Okrem registrácie na očkovanie môžu ľudia získať informácie k aktuálnym opatreniam, ale aj zmeniť termín testovania a očkovania,“ vysvetlila. Rezort zdravotníctva tento krok zdôvodnil tým, že predovšetkým starší ľudia často nemajú prístup na internet či dostatočné zručnosti.

Na očkovanie možno registrovať seba alebo svojich príbuzných aj na čísle 0800 174 174, prípadne zo zahraničia tak možno urobiť na telefónne číslo +421 270 074 174. Na tieto čísla je možné zavolať aj pri zmene termínu očkovania, ale aj testovania, v rámci odberných miest v pôsobnosti rezortu.

Neblokujte linku zbytočne

MZ SR však stále odporúča na registráciu na očkovanie využívať prioritne registračný formulár https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php, ktorý môžu vyplniť aj príbuzní.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: ČAPLOVIČ: Očkovanie

Pri registrácii môžu zadať svoj e-mailový a telefonický kontakt, má ísť o mobilné telefónne číslo. Kapacity infolinky tak podľa rezortu zdravotníctva zostanú voľné pre ľudí, ktorí nemajú inú možnosť prihlásenia sa.

red, TASR, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Uzatvárame kvartál, aké sú vyhliadky?

Pozitívne je, že lockdown sa takmer nedotkol priemyslu. Gastro, hotely a maloobchody sú v …