Domov Šport Seria A začne 20. júna symbolicky v Bergame

Seria A začne 20. júna symbolicky v Bergame

0
0

Zápasom medzi Atalantou a Sassuolom symbolicky v meste Bergamo by mala po viac ako trojmesačnej pauze zavinenej pandémiou koronavírusu pokračovať najvyššia talianska futbalová súťaže Serie A.

Vedenie Serie A dostalo „zelenú“ na reštart svojej súťaže od ministra športu Vincenza Spadaforu od 20. júna a hneď začalo pracovať na termínovej listine.

Najprv prídu na rad dohrávky súbojov 25. kola – Atalanta si zmeria sily so Sassuolom, Hellas Verona s Cagliari, Inter Miláno so Sampdoriou Janov a FC Turín s Parmou.

Tieto súboje sa uskutočnia počas víkendu 20. a 21. júna. Ešte predtým v krajine plánujú dohrať pohárovú súťaž, ktorú stopli po prvých dueloch semifinále.

Finále by sa malo konať 17.6. v Ríme. Kompletné 27. kolo príde na rad počas pracovných dní v týždni od 22. do 26. júna, vtedy by do hry mali zasiahnuť už všetky tímy.

Do konca Serie A je potrebné absolvovať 12 kôl plus spomenuté dohrávky. Na čele tabuľky je Juventus Turín s náskokom jediného bodu pred Laziom Rím.

Štart v Bergame

Vedenie Serie A ešte nezverejnilo detailný program zápasov, ale práve Bergamo by malo hostiť prvý ligový duel po reštarte.

Práve provincia Bergamo v regióne Lombardsko patrila medzi najzasiahnutejšie oblasti krajiny pandémiou koronavírusu. Ochoreniu COVID-19 v Taliansku doteraz podľahlo podľa štatistík viac ako 33-tisíc osôb.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…