Domov Zahraničie Severokórejský režim stupňuje napätie na polostrove

Severokórejský režim stupňuje napätie na polostrove

0
0

Posledné týždne sa testy severokórejského režimu posilňujú, analytici v tom vidia snahu Kim Čong-una o zvýšenie tlaku na USA a Južnú Kóreu.

Test a vypustenie minulotýždňových rakiet bolo už šiestykrát, čo Severná Kórea za posledné týždne testovala balistické rakety krátkeho doletu.

Tieto testy prišli ako reakcia na nedávne vyhlásenia juhokórejského prezidenta Mun Čeina, ktorý by chcel zjednotiť polostrov do roku 2045, aby mohli spoločne prosperovať v integrovanom mierovom hospodárstve.

Južná časť polostrova tiež nespí

Severná Kórea však na margo vyhlásenia o zjednotení obvinila Južnú Kóreu, že pokračuje v zbrojení za maskou hovorenia o mieri.

Už skôr Južná Kórea odhalila aj svoje vojenské plány, ktorá má obavy pred rastúcimi raketovými kapacitami Severnej Kórey a má záujem o výstavbu nových vojenských lodí a tiež aj vývoj presne riadených striel.

Kto môže za zvyšovanie napätia

Vo všeobecnosti analytici považujú tieto testy za nástroj vyvíjania nátlaku severokórejského režimu na USA a Južnú Kóreu, pre podľa nich pomalé napredovanie jadrových rokovaní a trvajúce sankcie.

Podľa analytikov ani americký prezident Donald Trump svojimi komentármi o drahých vojenských cvičeniach nepomáha k znižovaniu napätia.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…