Domov Šport VIDEO: Silné momenty štvrťfinále Ligy majstrov

0
0

Štvrťfinálové odvety Ligy majstrov (LM) priniesli neuveriteľné momenty. Fanúšikov nenudila ani jedna dvojica. Vylosovali už aj zloženie semifinálovej fázy.

Barcelona vybuchla

Šok svojim priaznivcom pripravili najmä futbalisti „blaugranas“, ktorí si po domácom víťazstve 4:1 mali prísť do Ríma po istý postup. Zápas na olympijskom štadióne však rozhodne nebol len formálnou záležitosťou, a to, čo sa zdalo nemožné, sa po 90 minútach stalo.

AS Rím po oduševnenom výkone zdolal FC Barcelona 3:0 a keďže doma neinkasoval a naopak na Nou Capme zaznamenal čestný úspech, postúpil do semifinále.

Liverpool postúpil s prehľadom, ale…

Ďalej ide aj Liverpool, ktorý vyhral oba štvrťfinálové zápasy. Manchester City doma zdolal 3:0 a na ihrisku súpera si pripísal cennú výhru 2:1.

Všetko však mohlo byť inak, keby v 42. minúte druhého zápasu uznali rozhodcovia Manchestru regulárny gól. Stav by bol 2:0 a do druhého polčasu by bolo všetko otvorené.

Real vydrel postup diskutabilnou penaltou

K najdiskutovanejšiemu momentu štvrťfinále LM však došlo na Santiagu Bernabeo, kde domáci Real Madrid len len uhájil svoj náskok z prvého zápasu (3:0).

Postup zachraňoval Ronaldo z penalty, ktorú nariadil rozhodca v nadstavenom čase zápasu, kedy sa už oba tímy pripravovali na predĺženie. Výsledok 1:3 síce posunul do semifinále „biele pusinky“, no Juventus Turín si svojím výkonom minimálne predĺženie zaslúžil.

Na tom, či bol pokutový kop v 95. minúte zápasu odpískaný správne alebo nie sa futbaloví odborníci zhodnúť nevedia.

Krutá rozlúčka legendy

Je veľmi pravdepodobné, že odvetný štvrťfinálový zápas turínskeho Juventusu s madridským Realom bol posledným zápasom v Lige majstrov pre legendu tohto športu brankára Gianluigiho Buffona.

Ten totiž ešte pred touto sezónou oznámil, že bude jeho poslednou. Ak Gigi svoj názor nezmení, bude vylúčenie v nadstavenom čase odvetného zápasu s Realom Madrid jeho trpkou rozlúčkou s najlepšou súťažou na svete.

Buffon dostal červenú kartu, keď sotil do rozhodcu a slovne na neho zaútočil po tom, čo odpískal kontroverznú penaltu, ktorou Real vyradil Juventus.

Bayern rozhodol v Sevilly

Jednoduché to nemal ani Bayern Mníchov. Ten v prvom zápase na trávniku FC Sevilla prehrával 0:1, no napokon zápas otočil a odniesol si dôležité víťazstvo.

Jeho dôležitosť sa ukázala až v odvete, kedy Bavori nedokázali v domácej Alianz Aréne skórovať. Našťastie nesklamala ani ich obrana a po bezgólovej odvete tak postúpili medzi 4 najlepšie tímy starého kontinentu.