Domov Šport Skončila sa základná časť Fortuna ligy

Skončila sa základná časť Fortuna ligy

0
0

Sobotné zápasy 22. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže ukončili súboj o prvú šestku tabuľky, ktorá bude v najbližších týždňoch bojovať o ligový titul. Tímy v druhej polovici fortunaligovej tabuľky budú bojovať o udržanie si extraligovej príslušnosti aj v ďalšej sezóne.

Minulú sobotu sa skončila základná časť Fortuna ligy. V 22 zápasoch tímy bojovali o čo najlepšiu pozíciu do nadstavby.

Absolútnym suverénom základnej časti sa stal bratislavský Slovan, ktorý prehral jediný z 22 zápasov a s 10-bodovým náskokom ovládol tabuľku pred druhou Žilinou, ktorá na jar ešte neprehrala a svoju dobrú fazónu potvrdila aj v sobotu proti Seredi.

Šošoni si vďaka skvelej jarnej časti vytvorili až 7-bodový náskok pred Dunajskou Stredou, ktorá cez zimnú prestávku zmenila trénera a na jar ešte nevyhrala.

V poslednom kole základnej časti podľahla pred domácimi fanúšikmi Trnave, ktorá si vďaka víťazstvu zaistila miesto v „hornej šestke“, podobne ako Michalovce, ktoré si v ostatnom kole poradili s beznádejne posledným Pohroním.

Nováčik sa v štyroch jarných dueloch ani raz nepresadil a na predposlednú Nitru už stráca tri body, keďže tá si v poslednom kole priniesla tri body zo Senice, ktorá najmä vinou neistých okolností vo vedení neprežíva najlepšiu jar.

Skupinu, ktorá bude hrať o titul uzatvára Ružomberok, ktorý síce v sobotu nestačil na Slovan, no Trenčín v Zlatých Moravciach nevydoloval ani bod, a teda si zahrá len o umiestnenie, či udržanie sa v lige.

V nadstavbovej časti odohrá každý 10 zápasov, s každým súperom v danej skupine, jeden zápas doma a jeden vonku. Tímy si do nej prenášajú aj body zo základnej časti. Meno majstra i zostupujúceho sa dozvieme najneskôr 23. mája.

Nadstavba sa odkladá

V pondelok rozhodla slovenská vláda kvôli koronavírusu o zákaze organizovania verejných podujatí, čo sa týka aj športových. Všetky športové zápolenia, vrátane tých futbalových, sa tak odkladajú minimálne na dva týždne.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

75 rokov budovania mieru a bezpečnosti vo svete

24. októbra si svet pripomína Deň OSN. Ten má symbolizovať historický okamih, kedy do plat…