Domov Šport VIDEO: Skoro tragédia na lyžovačke

VIDEO: Skoro tragédia na lyžovačke

0
0

Iba 8-ročný chlapec určite nikdy nezabudne na minulotýždňovú prázdninovú lyžovačku. V kanadskom lyžiarskom stredisku Grouse Mountain mohlo dôjsť k veľkej tragédii, ktorú odvrátilo partia prázdninujúcich tínedžerov.

Prázdninová lyžovačku 8-ročného chlapca sa mohla skončiť tragédiou. Internet obletelo video, ako 8-ročný lyžiar visí zo sedačkovej lanovky, pričom ho s veľkými ťažkosťami drží vedľa sediaci muž.

To všetko približne vo výške osem metrov. Väčšina lyžiarov sa na celý incident v šoku prizerala. Duchaprítomnosť si zachovali len pätica kamarátov, ktorí okamžite vymysleli plán ako malého chlapca zachráni.

Z ochranných sietí, ktoré sú umiestnené popri zjazdovke, a z molitanov, ktoré slúžia na stlmenie nárazu v prípade, že lyžiar narazí do stĺpov lanovky, vytvorili mäkké dopadisko.

Medzičasom sa visiaci chlapec vyšmykol mužovi z jednej ruky. Našťastie chlapci pod lanovkou konali veľmi rýchlo a už o pár minút bolo všetko pripravené na to, aby mohol chlapec bezpečne dopadnúť na zem.

Keď chlapec letel vzduchom, každému prítomnému prebehol mráz po chrbte, avšak všetko dobre dopadlo. „Všetko sa to zomlelo strašne rýchlo. Spojili sme dokopy tri nápady a zachránili toho chlapca,“ povedal jeden zo záchrancov, ktorých okolostojaci lyžiari počastovali slovom „hrdinovia“.

Malého lyžiara previezli na pozorovanie do nemocnice, no vyšetrenia ukázali, že neutrpel žiadne zranenie. Na lyžovačku mu tak ostane len výstražná spomienka.

Statočnosť mladých záchrancov ocenilo aj samotné stredisko, ktoré im okrem poďakovania podarovalo aj skipasy na celú sezónu.

Šokujúce video sa objavilo na internete:

ano, foto: printscreen, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…