Domov Šport Skvelý zápas s Ukrajinou zatienil výkon v Prahe

Skvelý zápas s Ukrajinou zatienil výkon v Prahe

0
0

Slovenskí futbalisti ukončili účinkovanie v základnej skupine Ligy národov. O možnosť postúpiť do najvyššej divízie tejto súťaže sme prišli už skôr, ostávalo tak bojovať o udržanie v B‑divízii. V domácom zápase proti Ukrajine položili naši hráči tomuto cieľu skvelý základ, v Prahe ich však domáci tím prakticky k ničomu nepustil a poslal ich do C‑čka.

Hapalov veľký úvod

V premiére Pavla Hapala na lavičke slovenského A‑tímu sa diváci dočkali jednoznačného úvodného dejstva, ktoré domáci hráči ovládli už po 5 minútach.

Hamšík rozohral štandardnú situáciu nakrátko a Rusnákov tečovaný pokus spoza šestnástky putoval za Bojkov chrbát. Domáci mohli zakrátko aj navýšiť, no Hamšíkova strela sa nezmestila medzi tri žrde.

Na druhý gól tak museli diváci čakať do 26. minúty, kedy z diaľky napálil Kucka a Bojko po veľkej chybe musel loviť loptu zo siete. Gólový zásah však pre stredopoliara Trabzonsporu znamenal aj predčasný odchod z trávnika.

Pre zranenie ho tak po polhodine hry nahradil Bero. Po prestávke začali lepšie hostia. Po exkluzívnom voleji Konopľanku sa začali na Hapalových zverencov doťahovať, avšak akúkoľvek snahu o zvrátenie stavu uzemnil Zreľák.

Prudkú loptu Rusnáka nasmeroval efektnou „pätičkou“ do siete. Po necelých desiatich minútach už bolo rozhodnuté. Róbert Mak si „zasekol“ ukrajinského obrancu a z hranice vápna trafil nechytateľne k ľavej žrdi.

Hostia sa viackrát do záverečného hvizdu snažili skorigovať skóre, avšak najmä kvôli zlej finálnej fáze odišli z Trnavy s trpkou prehrou 1:4.

Navrátilec v kádri

Špecifickým bol zápas proti Ukrajine najmä pre krídelníka pražskej Slavie Miroslava Stocha. 29-ročný niekdajší hráč Chelsea Londýn či tureckého Fenerbahce nastúpil v piatok v Trnave na svoj prvý reprezentačný duel po viac ako dvojročnej pauze.

Predtým naposledy obliekol „najcennejší“ dres v zápase skupinovej fázy Majstrovstiev Európy 2016 proti Walesu. Následne však národné mužstvo opustil pre konflikt s vtedajším kormidelníkom Jánom Kozákom.

„Samozrejme, že ma potešilo, že po takej dlhej absencii v reprezentácii, keď som sa šiel rozcvičovať, ľudia začali kričať moje meno,“ povedal po úspešnom návrate rodák z Nitry.

Po skvelom úvode úplná bezzubosť

Slovenským fanúšikom sa nový herný prejav nášho tímu páčil a aj preto ich prišlo do Prahy na záverečný zápas skupiny proti českej reprezentácii hojne. Na začiatku zápasu mali dokonca na tribúnach prevahu a akoby sa od nich inšpirovali aj slovenskí futbalisti na trávniku.

Naši hýrili aktivitou, boli všade a prvých 20 minút prakticky český tím nepustili k lopte. Žiaľ naša aktivita nevyprodukovala žiadnu čistú gólovú šancu a tak sme pykali.

Po niekoľkých trestuhodných chybách v našej defenzíve prišiel trest. Jankto skvelou prihrávkou vysunul Schicka a ten si s naším gólmanom Dúbravkom poľahky poradil.  Jeho gólový lob bol jediným presným zásahom zápasu.

Tak ako v druhom polčase postupne ustávali vytrvalé pokriky našich fanúšikov, tak ustala aj naša aktivita, keď sa takmer celý polčas hralo len na jednej strane ihriska. Občasné slovenské výlety do českej defenzívy nepriniesli žiadnu výraznejšiu šancu.

Proti nám hral aj terén

„Bol to ťažký derby zápas vo skvelej atmosfére. Mali sme dobrých 20 minút, ale potom nás Česi prevýšili po našich ľahkých stratách lopty. V zadných radoch sme kazili rozohrávku a oni nás trestali rýchlymi protiútokmi.

Súper hral jednoduchšie a priamočiaro. Škoda, mali sme dobrý začiatok zápasu, ale potom nič viac,“ skonštatoval po zápase Marek Hamšík. Problémom bol podľa našich aj terén, ktorý sa počas zápasu v chladnom počasí zhoršoval.

„Terén bol veľmi ťažký, ale na to sa vyhovárať nechceme. Možno sme to mali zjednodušiť,“ povedal Matúš Bero, ktorý dostal príležitosť namiesto zraneného Kucku.

S tým, že sme v 2. polčase mohli hrať jednoduchšie súhlasil aj tréner Hapal. „Snaha bola enormná, ale my sme sa snažili hrať príliš kombinačne, čo na ťažkom teréne nešlo. Myslím, si že sme neodohrali vôbec zlý zápas, najmä v úvode.