Domov Šport Slavia nechala na trávniku všetko. Čo prinieslo štvrťfinále Európskej ligy?

Slavia nechala na trávniku všetko. Čo prinieslo štvrťfinále Európskej ligy?

0
0

Druhá najprestížnejšia klubová súťaž sa krok po kroku približuje k veľkolepému májovému finále v Baku. Odvety štvrťfinálových súbojov naplnili očakávania futbalových priaznivcov a priniesli nejeden dramatický duel.

Skvelý druhý polčas nestačil

Favoritovi z Londýna stačilo proti Slavii 27 minút, aby rozhodol o svojom postupe. Po famóznej spolupráci Pedra a Girouda otvoril španielsky veterán skóre.

Smolný vlastenec Deliho a Giroudov gól do odkrytej brány „zošívaných“ ešte nepochovali. Kapitán Souček presnou hlavičkou k žrdi znížil. Ani po Pedrovej krkolomnej dorážke sa hostia nevzdali.

O slovo sa prihlásili v druhom dejstve. Ševčík dvoma ukážkovými strelami spoza šestnástky zaskočil Kepu a znížil na rozdiel jedného gólu. Chelsea si však po zvyšok stretnutia vedenie udržala.

„Zmŕtvychvstanie“ Frankfurtu

Nemeckému celku sa po prehre 2:4 v Lisabone veľké postupové šance nepripisovali, no bezzubosť súpera mu napokon zaručila miestenku v semifinále.

O prvý presný zásah stretnutia sa postaral Filip Kostić. Prízemná strela Gaćinovića len opečiatkovala žrď, no dorážka srbského záložníka už mierila do siete.

Išlo o potrebný impulz, nakoľko domáci najmä v druhom dejstve mimoriadne ožili a v 67. minúte sa už radovali z rozhodujúceho gólu. Z hranice vápna napriahol Sebastian Rode a poslal svoj tím medzi najlepšiu štvorku.

Arsenal „vykradol“ aj San Paolo

„Kanonieri“ sa v úvodnom stretnutí proti SSC Neapol ukázali vo výbornom svetle a do odvety vonku si odniesli cenný výsledok 2:0. Zverenci Carla Ancelottiho tak museli doma vyhrať minimálne trojgólovým rozdielom.

Akékoľvek postupové šance „partenopei“ zhatil už v 36. minúte Alexandre Lacazette. Jeho presný priamy kop zaskočil brankára Mereta, ktorý zostal len v úlohe štatistu.

Navýšiť skóre proti odovzdanému Neapolu mohol z bezprostrednej blízkosti Aubameyang, no proti jeho strele bravúrne zakročil gólman.

Nezáživný duel Španielov ovládla Valencia

O postupe „netopierov“ bolo prakticky rozhodnuté už pred dvoma týždňami. Valencia dokázala pokoriť domáci Villareal v pomere 3:1, takže bolo zrejmé, že odveta na štadióne Mestalla sa bude odohrávať v pokojnom duchu.

Už po štvrťhodine sa „netopiere“ ujali vedenia, keď nikým nestrážený Latorre z uhla prekonal Fernándeza. „Poistku“ pridal v 54. minúte Dani Parejo.

Jeho tečovaný priamy kop doplachtil až do siete. Valencia tak postúpila do semifinále Európskej ligy, kde vyzve Arsenal.