Domov Slovensko Sloboda: Bitkám na štadiónoch musí byť koniec

Sloboda: Bitkám na štadiónoch musí byť koniec

0
0

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje za dôležité, aby incidenty medzi futbalovými fanúšikmi neostali bez dohry a aby sa podobné konflikty, ktorých sme boli svedkami prednedávnom, na štadiónoch už viac neodohrávali. Aj z toho dôvodu je správne predávať na rizikové podujatie vstupenky len na meno a priezvisko.

Strana tak reaguje na novelu zákona o organizovaní verejných športových podujatí, ktorú Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

„Novela zákona o organizovaní verejných športových podujatí definuje povinnosť predávať vstupenky na rizikové športové podujatia len na meno a priezvisko, pričom organizátor bude povinný umožniť vstup na podujatie až po overení totožnosti diváka so vstupenkou.

Taktiež sa zavádza povinnosť viesť a uchovávať najmenej 30 dní odo dňa skončenia podujatia zoznam divákov, ktorým boli vstupenky vystavené na meno a priezvisko diváka a rovnako v prípade potreby ich má bezodkladne poskytnúť polícii,“ uviedol štátny tajomník ministerstva školstva Ivan Husár.

Vyslať signál

Podľa podpredsedu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Radovana Slobodu je táto novela krokom vpred v boji proti organizovaným skupinám výtržníkov, ktorí sa na futbal prídu len pobiť.

„Platí to aj pre zahraničných fanúšikov, pretože nie je mysliteľné, aby k nám chodili dohodnuté skupiny chuligánov z okolitých krajín s jediným cieľom – pobiť sa navzájom. Musíme vyslať jasný signál, že bitkám na štadiónoch bude definitívny koniec,“ uzavrel poslanec NR SR za SaS Radovan Sloboda.

oš, foto: TASR/Lukáš Grinaj  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…