Domov Šport Slováci dvakrát víťazne s Rakúšanmi

Slováci dvakrát víťazne s Rakúšanmi

0
0

Slovenskí hokejisti si po troch prehrách v začiatku záverečnej prípravy na domáce majstrovstvá sveta napravili chuť. Minulý víkend sa v rámci Euro Hockey Challenge predstavili v Salzburgu, resp. Innsbrucku, kde dvakrát zdolali domácich Rakúšanov.

Slovenskí hokejisti vstúpili do záverečnej prípravy na MS tromi prehrami, keď nestačili na Švédsko, ktorému podľahli vysoko 0:4 a dvakrát prehrali s Nemeckom 1:2, resp. 1:3.

Dva odlišné zápasy

Zápasy v Rakúsku boli pre hráčov ďalšou možnosťou, aby o svojich kvalitách presvedčili trénera Craiga Ramsaya. A v prvom zápase sa im to aj podarilo.

Prvé striedanie v drese národného tímu excelentne vyšlo Marianovi Studeničovi, ktorý už po dvoch minútach otvoril skóre zápasu. Slovákov nezbrzdil ani jediný rakúsky gól, ktorým náš súper znížil na konci prvej 20-minútovky na 1:2.

Odvtedy sa do streleckej listiny zapisovali iba Slováci a napokon domácich deklasovali 5:1. Tréner nášho tímu mohol tak byť snáď po prvýkrát v prípave spokojný.

„Držali sme sa plánu, ktorý sme si dali pred zápasom. Hráči dobre korčuľovali a urobili dobrú prácu v oslabeniach“, povedal Craig Ramsay. Druhý zápas s rovnakým súperom však už bol o niečom inom.

Hoci sme opäť zaznamenali veľmi rýchly gól, z našej strany to bolo všetko a o víťazovi tohto zápasu rozhodli napokon až nájazdy. V nich boli naši hráči úspešnejší a tak, aj napriek nie ideálnemu výkonu, si pripísali druhé víťazstvo v rade.

Už aj s posilami z NHL

Slováci stále hľadajú ideálnu zostavu a tá sa menila aj po zápasoch s Rakúskom. Do najbližšieho dvojzápasu s Českom (v Trenčíne 26.4., resp. v Nitre 27.4.), by už mali zasiahnuť aj posily zo zámoria, ktoré sa k tímu pripojili po veľkonočných sviatkoch.

Do defenzívy pribudli Andrej Sekera s Christiánom Jarošom a do útoku Tomáš Tatar. Neskôr by sa mal k tímu pripojiť aj Erik Černák, ktorý má za sebou výbornú prvú sezónu v zámorskej lige.