Domov Šport Slováci na Australian Open veľa vody nenamútili

Slováci na Australian Open veľa vody nenamútili

0
0

Slovenskí tenisti v singlovom rebríčku sa s prvým grandslamom roka rozlúčili už v prvých dňoch. Cez sito prvého kola na Australian Open prešla jediná naša zástupkyňa, no v druhom kole neuspela ani tá. Slovenskú vlajku tak museli pozdvihnúť deblisti.

V singli najlepšia Schmiedlová

Nasadená sedmička bieloruská tenistka Arina Sobolenková nedala Viktórii Kužmovej v prvom kole najmenšiu šancu a nadelila jej dokonca kanára. Kužmovej singlovým maximom v Melbourne tak zostáva 2. kolo z roku 2019.

Svoje maximum na Australian Open vyrovnala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa prebojovala do 2. kola, keď v tom prvom zdolala japonskú kvalifikantku Hibiovú. Nasadená 27-ička Jabeurová jej však v druhom kole veľa nedovolila a vyprevadila ju po dvoch setoch.

Schmiedlová neprekonala prah 2. kola ani na tretí pokus. V rovnakej fáze turnaja skončila aj v rokoch 2014 a 2015. Na rozdiel od žien, z mužov sa do druhého kola nepozrel ani jeden slovenský zástupca. Norbert Gombos nestačil na domáceho držiteľa voľnej karty Bolta.

Aj vlani pri premiére v hlavnej súťaži stroskotal v Melbourne hneď na úvodnej prekážke. Premiéru v hlavnej súťaži prvého grandslamu roka absolvoval Andrej Martin. Brazílčanovi Thiagovi Monteirovi však dokázal vzdorovať len v prvom sete. V ďalších dvoch uhral dokopy len tri gemy…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

UEFA chce fanúšikov na tribúnach

Európska futbalová únia (UEFA) zvažuje revíziu dejísk európskeho futbalového šampionátu po…