Domov Šport Slováci na Nemeckom pohári až tretí

Slováci na Nemeckom pohári až tretí

0
0

Slovenskí hokejoví reprezentanti obsadili na tradičnom prípravnom podujatí, na Nemeckom pohári, tretiu priečku, keď zdolali len domáci tím. Trénerovi Ramsayovi chýbali viacerí kľúčoví hráči, šancu tak dostalo viacero mladíkov.

Zverenci kanadského trénera Craiga Ramsaya prehrali v úvodnom stretnutí s reprezentantami Švajčiarska tesne 2:3 hoci sa ujali vedenia už v 2. minúte, keď sa presadil Bondra.

V druhej tretine však Švajčiari otočili stav stretnutia a hoci Haščák v 43. minúte vyrovnal, o našej prehre rozhodol 12 minút pred koncom Pestoni.

Aj druhý zápas na turnaji sme začali lepšie, keď sa v stretnutí s ruským olympijským výberom ako prvý presadil Kudrna, avšak súper ešte do prvej prestávky vyrovnal.

Na ďalší a posledný gól zápasu čakali fanúšikovia až do poslednej tretiny, keď sa presadil Okulov. Slováci tak aj druhý záps prehrali tesne o gól, tentoraz 1:2.

Už bez hráčov bratislavského Slovana, ktorí mali klubové povinnosti, sme v nedeľu nastúpili na náš posledný zápas na turnaji. Ani duel s domácimi veľa gólov nepriniesol.

O našej výhre rozhodla polminútovka medzi 55. a 56. minútou, kedy sa presadili Haščák a Puliš, a keďže Košarišťan udržal čisté konto, naši sa mohli radovať aspoň z jedného víťazstva a poskočenia o jednu priečku v tabuľke.

Tréner Craig Ramsay síce očakával viac, ale v našej hre predsa len našiel aj pozitíva. „Do každého duelu sme vstupovali s tým, že chceme zvíťaziť. Dôležité však bolo spoznať nových hráčov a vidieť ich v akcii. Máme na čom pracovať, ale v našej hre sú badať pozitíva,“ povedal po turnaji v Nemecku náš lodivod.