Domov Šport Slováci na začiatku MS bezzubí

Slováci na začiatku MS bezzubí

0
0

Slovenskí hokejisti mali po prvých dvoch zápasoch na MS 2018 v Dánsku len jeden bod. Zatiaľ čo v prvom zápase proti Česku o dva ďalšie prišli deväť sekúnd pred koncom zápasu, Švajčiari im nedali ani možnosť, aby na zisk bodov pomýšľali.

Slováci vstúpili do svetového šampionátu prestížnym duelom s večným rivalom z Česka. Napriek tomu, že náš súper mal po celý zápas jasnú prevahu, vďaka dvom presilovkovým gólom sme dvakrát vyhrávali (1:0 aj 2:1).

Keď už to vyzeralo na náš prvý trojbodový zápis, prišiel 9 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnávajúci gól na 2:2 a šlo sa do predĺženia. V ňom sa prakticky slovenskí hokejisti vôbec nedostali k puku a bolo len otázkou času kedy inkasujeme.

Na Švajčiarov sme nestačili

Hneď na druhý deň nás čakal húževnatý súper zo Švajčiarska. Zápas to bol síce vyrovnaný, avšak bez gólov sa vyhrať nedá. Po tom, čo sme inkasovali gól ešte aj v našej presilovke, bolo jasné, že ani v tomto zápase si tri body do tabuľky nepripíšeme.

Prvé víťazstvo

Ani zápas s papierovým outsiderom – s Rakúskom – sme nezačali najlepšie, keď sme inkasovali už v 2. minúte. Ešte do prvej prestávky sme zásluhou Haščáka v yrovnali.

V druhej tretine sme snáď po prvýkrát na turnaji boli jednoznačne lepším tímom a do kabín sme šli s dvojgólovým náskokom. Napriek tomu sa nám súpera zlomiť nepodarilo a dá sa povedať, že až do konca stretnutia sme sa obávali o výsledok.

Napokon sme takzvanú povinnú jazdu zvládli a pripísali si prvé víťazstvo. Slovákov čakajú v základnej skupine A ešte Francúzi (10. mája o 16:15), Švédi (12. 5. o 12:15), Rusi (14. 5. o 16:15) a Bielorusi (15. 5. o 16:15).

A‑skupina (Kodaň/Dán.)

Česko – Slovensko 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 22. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, L. Nagy), 26. Sekera (L. Nagy)
Vylúčení: 3:3 na 2 min; presilovky: 0:2; oslabenia: 0:0;
rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Mayer (USA) – Malmqvist (Švéd.), McCrank (Kan.); 12 490 divákov

Slovensko – Švajčiarsko 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 12. Scherwey (Diaz, Mirco Müller), 21. Mirco Müller (Scherwey)
Vylúčení: 3:2 na 2 min; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:1;
rozhodovali: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) – Lazarev (Rus.), Malmqvist (Švéd.); 10 915 divákov

Rakúsko – Slovensko 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly: 2. Lebler (Hofer), 42. P. Schneider (Michael Raffl) – 5. Marcel Haščák (Hovorka, Marek Ďaloga), 23. Jurčo (L. Nagy, Fehérváry), 29. Jaroš (Fehérváry), 60. Krištof
Vylúčení: 4:2 na 2 min; presilovky a oslabenia: 0:0;
rozhodovali: Iverson (Kan.), Sjöqvist (Švéd.) – Fluri (Švaj.), Malmqvist (Švéd.); 6 094 divákov