Domov Šport Slováci nestačili vo štvrťfinále na USA, turnaj však hodnotia pozitívne

Slováci nestačili vo štvrťfinále na USA, turnaj však hodnotia pozitívne

0
0

Minulý štvrtok boli na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji na programe štvrťfinálové duely a po ôsmich rokoch v tejto fáze turnaja nechýbali slovenskí hokejisti. Výborné výkony zo základnej skupiny však nedokázali zopakovať. I napriek tomu s účinkovaním nášho tímu na svetovom šampionáte prevláda spokojnosť.

Slovenskí hokejisti ako štvrtý tím základnej skupiny A narazili vo štvrťfinále na výber Spojených štátov amerických.

Rozhodol začiatok i neodpískané fauly

Už začiatok duelu predznačil, ako sa bude vývoj zápasu uberať. V 3. minúte poslali rozhodcovia na trestnú lavicu Lantošiho a už o 14 sekúnd neskôr ho nasledoval aj Grman. Americkí hokejisti tak mali k dispozícii dlhú presilovú hru piatich proti trom.

Počas nej nás viackrát podržal brankár Húska. Vďaka nemu i obetavosti slovenských hráčov sme veľký nápor ustáli. Kto by si však myslel, že nás to nakopne, toho schladil v 14. minúte kapitán USA Boyle nechytateľnou delovkou. Už o dve minúty bolo 0:2, keď sa presadil Blackwell a slovenské nádeje dorazil pol minúty pred koncom tretiny Garland.

Do druhej dvadsaťminútovky nastúpili Slováci s cieľom dotiahnuť sa na súpera a tomu zodpovedalo aj nasadenie nášho mladého tímu. Odmenou mu bolo zníženie na 1:3 z hokejky nášho bodovo najúspešnejšieho hráča Petra Cehlárika. Američania však zdramatizovanie duelu nepripustili a už o pár minút …