Domov Šport Slováci obsadili na Hlinka Gretzky Cup­‑e 6. miesto

Slováci obsadili na Hlinka Gretzky Cup­‑e 6. miesto

0
0

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov obsadili na turnaji Hlinka Gretzky Cup 2022 konečné 6. miesto. Mladí reprezentanti prehrali tri zo štyroch zápasov. Jediný úspech zaznamenali v zápase so Švajčiarskom.

Slovenskí reprezentanti vstúpili do prestížneho turnaja prehrou s rovesníkmi zo Švédska 4:1. Následne im domáca Kanada nadelila deväťgólovú lekciu, pričom slovenský výber zaznamenal na konci zápasu iba jeden čestný zásah.

Vysoká prehra však slovenských mladíkov nepoložila a nasledujúci duel dokázali vyhrať. Víťazstvom po predĺžení so Švajčiarmi 3:2 si zaistili zverenci Tibora Tartaľa duel o piate miesto.

V ňom sa stretli s druhým zámorským celkom. Hoci sa Slováci ujali v piatej minúte vedenia, favorizovaní Američania zápas poľahky otočili a Slováci v šiestej minúte tretej tretiny len znížili …