Domov Šport Slováci obsadili na Nemeckom pohári 2. miesto

Slováci obsadili na Nemeckom pohári 2. miesto

0
0

Slovenskí hokejoví reprezentanti obsadili na Nemeckom pohári druhé miesto. O víťazovi tradičného podujatia rozhodol nedeľňajší súboj nezdolaných tímov. Ten Slovákom proti domácim hokejistom príliš nevyšiel.

Dobrý začiatok i koniec

Slováci vstúpili do turnaja v nemeckom Krefelde vysokým víťazstvom proti Švajčiarsku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho pritom nastúpili na duel v oklieštenej zostave len s tromi útokmi, keďže tesne pred duelom sa v tíme objavil koronavírus.

Pozitívne testy mali Filip Krivošík aj Jozef Baláž, okrem nich vo štvrtok nenastúpili ani ich spolubývajúci Michal Ivan a Samuel Buček, ktorí zostali v karanténe. Slováci napriek tomu predviedli kvalitný výkon a nakoniec súpera deklasovali.

O vysokom triumfe 7:1 rozhodla najmä 5-gólová tretia tretina, keď sme v záverečných minútach v priebehu 2:11 minúty zaznamenali až štyri góly.

Najúspešnejším strelcom Slovákov bol Dávid Gríger, ktorý strelil dva góly a pridal aj asistenciu. Samuel Takáč zaznamenal pri premiére v A­-tíme gól a prihrávku, Michal Krištof mal zas bilanciu 1+3.

„V kontexte toho čo sa stalo je to veľmi dobrý výsledok, no netreba ho preceňovať, dali sme dva góly do prázdnej bránky. Celkovo to bol veľmi ťažký zápas.

Mali sme dobrý začiatok, no od nejakej polovice prvej tretiny sme boli pod tlakom a v presilovkách i hre 5 na 5 sme sa nedokázali vyrovnať s forčekingom Švajčiarov.

Boli všade a my sme strácali dosť ľahkých pukov v našom pásme. V druhej tretine nám pomohli presilové hry, ktoré sme síce nehrali dobre, ale boli sme viac na puku a v útočnom pásme.

V tretej tretine sme boli určite lepší, mali sme dobrý pohyb a boli sme silní v práci s hokejkou. Získali sme veľmi veľa pukov,“ zhodnotil prvé vystúpenie Slovákov na Nemeckom pohári asistent trénera Ján Pardavý.

Rusov sme k ničomu nepustili

V druhom zápase čakal našich olympijský výber Ruska, ktorý prehral v prvom zápase s Nemeckom 3:4. Rusi začali náporom a už v 3. minúte sa dostali do vedenia.

Slováci vak dokázali odpovedať už po troch minútach, keď Takáč zachytil rozohrávku súpera, potiahol puk a presnou strelou vyrovnal. Ešte v prvej tretine sa Slováci dostali do vedenia.

Opäť využili zlú prihrávku súpera, ktorú zachytil Holešinský. Prvá strela mu nevyšla, ale dorážku už premenil – 2:1. Druhá tretina sa hrala bez gólov…