Domov Šport Slováci sa Kanaďanom ospravedlnili

Slováci sa Kanaďanom ospravedlnili

0
0

Slovenskí fanúšikovia veľmi zle niesli prehru s Kanadou, keď nás v poslednej sekunde položil gól Stonea. Inak skvelé publikum sa Kanaďanom „odvďačilo“ pískaním počas ich štátnej hymny.

Toto správanie fanúšikov odsúdilo aj viacero našich hráčov. „Nepáčilo sa mi, ako to zobrali diváci. Každý cítil krivdu, ale nemôžeme sa správať ako opice a hádzať na ľad fľaše a iné predmety,“ povedal napríklad obranca Fehérváry.

Riaditeľ organizačného tímu majstrovstiev sveta Igor Nemeček poslal hneď na druhý deň ospravedlnenie kanadskému tímu. To ospravedlnenie akceptovalo, pričom našim fanúšikom aj vystrúhalo poklonu.

„Kanadský tím v mene svojho prezidenta Toma Renneyho ospravedlnenie zaslané emailom prijal v plnom rozsahu. Vyjadril pochopenie pre slovenských fanúšikov a ich sklamanie z výsledku.

Zároveň podotkol, že si nevie predstaviť šampionát bez takých náruživých a výnimočných fanúšikov, akých má práve slovenský tím,“ referoval organizačný tím.

Veľmi pekné gesto však poslali do Kanady aj samotní fanúšikovia. Počas zápasu s Nemeckom totiž mohli kamery zachytiť aj transparent, na ktorom bolo napísané: „Sorry Canada for whistling“ (Prepáč Kanada za pískanie).

sam, foto: SITA, facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…