Domov Šport Slováci sa prebojovali do kvalifikácie na záverečný turnaj Davis Cupu

Slováci sa prebojovali do kvalifikácie na záverečný turnaj Davis Cupu

0
0

V rámci 1. skupiny euro‑africkej zóny sa 13. a 14. septembra slovenskí tenisti popasovali s reprezentáciou Švajčiarska o účasť v marcovej kvalifikácii na budúcoročný turnaj Davisovho pohára v Madride. Aj napriek nepriaznivému vstupu do zápasu sa napokon radovala družina okolo kapitána Dominika Hrbatého, ktorá Švajčiarom nadelila porážku v pomere 3:1.

Zakopnutie na úvod

Helvéti aj napriek absenciám Rogera Federa či Stana Wawrinku dokázali v úvode duelu prekvapiť, keď na antuke v bratislavskom NTC zdolal Sandro Ehrat slovenskú jednotku Martina Kližana 6:2, 7:6 (7).

30-ročný Kližan nebol po „facke“ od outsidera so svojím výkonom vôbec spokojný. „Dnes som robil toľko nevynútených chýb, že sa mi z toho točila hlava,“ zhrnul rodák z Bratislavy.

„Náhradník“ skompletizoval obrat

V druhom singli si zmerali sily slovenská dvojka Andrej Martin a švajčiarska jednotka Henri Laaksonen.

Martinovi vyšiel lepšie vstup do zápasu a aj napriek zaváhaniu v druhom dejstve sa v rozhodujúcom sete dokázal vrátiť ku svojej hre a premeneným mečbalom za stavu 6:5 získal prvý bod pre slovenské farby.

Druhý hrací deň otvorili štvorhrou Filip Polášek a Igor Zelenay, ktorým sa podarilo triumfovať nad dvojicou Henri Laaksonen – Jerome Kym.

Švajčiarske duo zdolali za 80 minút 6:3, 6:3, pričom profitovali najmä z returnov a kvalitného servisu. Rozhodujúci bod pre Slovensko získal v sobotu Norbert Gombos, ktorý v dueli s Henrim Laaksonenom nahradil pôvodne nominovaného Martina Kližana.

Súperova jednotka nezvládla ani svoj tretí zápas v Bratislave a za 50 minút si z AXA Arény odniesla výprask 6:1, 6:1. Že pravdepodobne nahradí nepresvedčivého Kližana, sa Gombos dozvedel od kapitána už v sobotu ráno.

„Po víťaznej štvorhre prišiel Dodo za mnou a opýtal sa ma, či som pripravený. Povedal som mu, že jasné,“ nechal sa počuť 29-ročný rodák z Galanty, „získať rozhodujúci tretí bod v Davisovom pohári je super pocit. Chcel by som sa poďakovať aj fanúšikom, ktorí vytvorili výbornú atmosféru.“

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…