Domov Šport Slováci skončili na MS ôsmi

Slováci skončili na MS ôsmi

0
0

Slovenskí hokejisti prehrali vo štvrťfinálovom zápase MS s Fínskom 2:4. V Tampere viedli 2:0, domáci favorit však zápas otočil a postúpil medzi štvorku najlepších. Pre Slovákov sa turnaj skončil v rovnakej fáze ako vlani.

Slováci mali proti favoritovi ideálny štart do zápasu, keď gólmi Adama Sýkoru a Pavla Regendu viedli v 16. minúte 2:0. Marko Anttila však gólmi v závere prvej a na začiatku druhej tretiny vyrovnal na 2:2. Rozhodujúci gól strelil v 45. minúte Sakari Manninen.

Štvrtý gól Fínov pridal v poslednej sekunde počas hry Slovákov bez brankára Saku Mäenalanen. Slováci tak neukončili už vyše 18 rokov trvajúcu sériu bez víťazstva nad Fínskom na vrcholných podujatiach.

„Ukázali sme, že vieme hrať hokej. Ale urobili sme pár chýba a na to Fíni čakali. Vedia z toho dať z gól a opäť to ukázali. Potrestali nás, ale my sme sa ich nezľakli.

Získali sme si rešpekt, hrali sme vyrovnanú partiu,“ zhodnotil po zápase Pavol Regenda, ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča Slovenska v zápase. Slovenskí tím obsadil na šampionáte ôsme miesto.