Domov Šport Slováci úplne zlyhali v druhom polčase proti Izraelu

Slováci úplne zlyhali v druhom polčase proti Izraelu

0
0

Slovenskí futbaloví reprezentanti absolútne nezvládli ani svoj štvrtý zápas druhej skupiny B­‑divízie Ligy národov, keď v druhom polčase duelu s Izraelom úplne vybuchli a prešustrovali sľubný náskok 2:0 z prvého dejstva.

Improvizovaná zostava bez opôr Juraja Kucku či Milana Škriniara, chýbajúci tréner Pavel Hapal, žiadni diváci na trnavských tribúnach, ale aj tak mal byť výsledok iný. Najmä keď po bezkrvnom výkone v Škótsku (prehra 0:1) Slováci sľubovali nápravu.

Hrať 60 minút nestačí

Po sympatickom nadýchnutí v prvom polčase a dvoch góloch v podaní Mareka Hamšíka a Róberta Maka prišlo po hodine v Trnave nepochopiteľné zlyhanie v defenzíve.

Viacerí respondenti pozápasových rozhovorov to nazvali – kolapsom. Tri góly Erana Zahaviho v rozpätí 22 minút boli vyústením matného výkonu obrancov, nakopených chýb aj nedostatočnej aktivity smerom dopredu.

Pritom v úvode druhého polčasu ponúkli Izraelčania Slovákom dostatok priestoru …