Domov Šport Slováci v NHL nie sú len do počtu

Slováci v NHL nie sú len do počtu

0
0

Nová sezóna NHL je v plnom prúde. Súpisky tímov tradične dopĺňajú aj mená slovenských hokejistov, ktorí dokazujú, že v najvyššej hokejovej lige majú právom svoje miesto. Práve sobotná konštelácia hviezd priala Slovákom hrajúcim v zámorskej NHL.

Ukázal sa najmä Tomáš Tatar, ktorý sa stal prvou hviezdou zápasu a tiež Christián Jaroš, ktorý si na svoje konto pripísal prvý bod v podobe asistencie.

Do bránky sa za nepriaznivého stavu postavil aj gólman Los Angeles Kings Peter Budaj, ktorý síce prehru zvrátiť nedokázal, no bol omnoho úspešnejší ako jeho kolega Jack Campbell.

Trojbodový Tatar

Najpresvedčivejší výkon predviedol slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar, ktorý výraznou mierou prispel k domácemu triumfu svojho tímu Montreal Canadiens nad Pittsburghom Penguins.

Hoci domáci už po prvej tretine strácali na tučniakov dva góly, dokázali sa z nepriaznivého stavu 0:2 spamätať. Vďačiť pri tom môžu práve 27-ročnému Slovákovi, ktorý v prvých sekundách druhej tretiny poslal puk za chrbát hosťujúceho brankára.

Prsty mal aj vo vyrovnávajúcom góle na 2:2, kedy asistoval spoluhráčovi Gallagherovi. V 29. minúte už z jeho hokejky smerovala strela, ktorou svoj tím poslal do vedenia.

Hostia ešte dokázali stav vyrovnať, a tak museli o víťazovi rozhodovať až samostatné nájazdy. V nich sa lepšie darilo práve domácim, ktorý napokon zdolali Pittsburgh 4:3. Prvou hviezdou zápasu sa stal práve slovenský útočník, ktorý svojmu tímu výraznou mierou pomohol k triumfu.

Jaroš s prvým bodom, Budaj prehru neodvrátil

Historický okamih v podobe prvého získaného bodu v NHL zažil slovenský obranca a posila Ottawy Senators Christián Jaroš. Ten asistoval pri jednom z gólov, ktorý mieril do bránky Los Angeles Kings.

Brankár kráľov takto za svoj chrbát pustil až 4 strely z 11, a preto prišlo k zmene. V bránke ho vystriedal Peter Budaj, ktorý si počínal omnoho lepšie ako jeho kolega.

Inkasoval už len jedenkrát, no jeho spoluhráči sa zmohli len na jeden gól a teda bol stav po zápase jednoznačný 5:1 v prospech tímu Christiána Jaroša.