Domov Šport Slováci vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

Slováci vstúpili do kvalifikácie dvomi prehrami

0
0

Leviciach s Belgickom 57:83. Následne sa naši reprezentanti v lotyšskej Rige prezentovali zlepšeným výkonom, no druhú prehru neodvrátili.

Mužská basketbalová reprezentácia má po dlhom čase šancu porovnať sa s európskou špičkou. Výber trénera Olega Meleščenka sa historicky prvýkrát v ére samostatnosti prebojoval do kvalifikácie na MS.

„Je to česť, ktorú máme a ešte k tomu doma, na Slovensku. Bude to boj a uvidíme, ako dopadne. Veľa som počul o tom, že na nás nik netlačí a môžeme len prekvapiť.

Nie, s takýmto prístupom ani nemôžeme nastupovať. Musíme nastúpiť s tým, že je to naša šanca a musíme ukázať maximum. Budem sa v každom zápase biť, prístup musí byť vždy taký, že chceme zvíťaziť.

O to nám ide. Mentalita sa musí zmeniť. Ako to bude vyzerať po zápase, respektíve v jeho priebehu, to je vec nás, trénerov,“ vyjadril sa Meleščenko pred úvodným duelom A­‑skupiny.

Rozhodol druhý polčas

Prvý polčas duelu s favoritom z Belgicka zvládli Slováci veľmi slušne. V prvej štvrtine síce ani jeden tím nepredvádzal ktovieaké ofenzívne umenie, no v druhej štvrtine začalo skóre narastať…

Slováci boli v jej závere dokonca lepším tímom a do šatní sa odchádzalo za stavu 35:36. Vstup do tretej štvrtiny nám však nevyšiel, Belgičania získali istotu a pokoj a duel doviedli bez problémov do víťazného konca.

„Gratulujem súperovi, hrali oveľa lepšie ako my. Pre nás je to dobrá lekcia, keďže na tejto úrovni sme dokázali dobre odohrať dve štvrtiny.