Domov Šport VIDEO: Slovákom sa v NHL darilo

0
0

Slovenskí hokejisti v NHL ukázali svoje kvality. Uplynulý týždeň sa im mimoriadne darilo a svojim tímom pomohli.

Tomáš Tatar, ktorý oblieka dres Vegas Golden Knights prispel asistenciou k víťazstvu svojho tímu nad St. Louis. V 37. minúte nahral na gól spoluhráčovi O Neilovi, vďaka ktorému sa chopili vedenia 3:2.

Napokon o ich víťazstve rozhodol v predĺžení hráč Vegas Jonathan Marchessault, ktorý stav upravil na konečných 4:3. Vďaka nemu tím z Las Vegas posilnil líderskú pozíciu v Pacifickej divízii.

Jurčo strelil dva góly

Slovenský útočník Chicaga Blackhawks Tomáš Jurčo úžasným výkonom prispel k víťazstvu svojho tímu nad Winnipegom. Na ľade strávil 14 minút, počas ktorých strelil dva góly.

Najskôr sa mu podarilo po prihrávke spoluhráča Asimova skórovať v 25. minúte a druhý gól si pripísal o 7 minút neskôr. Aj vďaka nemu jeho tím porazil silný Winnipeg 6:2.

Pre Jurča to bol prvý zápas v NHL, v ktorom sa mu podarilo streliť dva góly. O deň neskôr jeho tím bojoval proti Coloradu Avalanche. V tomto dueli sa košickému rodákovi nepodarilo streliť gól, no na hokejke mal dve strely.

Pri jednej z nich predviedol skutočne skvelú akciu, no jej výsledkom nebol gól, ale zrazenie sa s brankárom Avalanche Semionom Varlamovom, ktorý sa pri tomto incidente zranil a z brány musel odísť. Jurčov tím z tohto zápasu napokon vyšiel ako porazený po prehre 0:5.

Aj v sobotňajšom dueli NHL, v ktorom sa predstavil tím Richarda Pánika Arizona Coyotes proti St. Louis sa slovenskému hokejistovi podarilo skórovať. Svojím gólom v 24. minúte a asistenciou v 36. minúte pomohol Kojotom zdolať St. Louis 6:0.