Domov Šport Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

Slovan doma padol v slovensko­‑maďarskom derby

0
0

Po úvodnom cennom triumfe na ihrisku súpera 2:1 nezvládli futbalisti ŠK Slovan Bratislava tohtotýždňovú odvetu 2. predkola Ligy majstrov. Na domácom trávniku podľahli Ferencvárosu Budapešť 1:4 a nepostúpili do 3. predkola LM. Slovenský tím tak pokračuje v rovnakej fáze Európskej ligy.

Obrat vo Ferencvárosi

Belasí zaznamenali v prvom dueli dvojzápasu na ihrisku Ferencvárosu úspech, keď si pripravili dobrú pôdu pred odvetou.

Domáci síce viedli od 70. minúty po góle Kristoffera Zachariassena, no zverenci trénera Weissa st. dokázali skóre otočiť.

O obrat slovenského šampióna sa postarali v záverečnej desaťminútovke presnými zásahmi Guram Kašia a Tigran Barseghjan. Najmä gól druhého menovaného stál za to.

„Je to pre nás veľké víťazstvo, ale sme len v polčase. Po výkone v Batumi a v Podbrezovej nám málokto veril, ale toto mužstvo ukázalo, že má kvalitu.

Verím, že ak budeme zdravotne v poriadku, môžeme postúpiť. Ferencváros má výborný tím, dnes to bol vynikajúci futbal z obidvoch strán.

Zvládli to aj ľudia na tribúnach, bolo to v rámci fair play. Verím, že aj domáci zápas prebehne v takom duchu, že sa bude písať o futbale.

Som unavený, ale šťastný z toho, čo predviedlo moje mužstvo proti silnému súperovi,“ jasal lodivod belasých Weiss st.