Domov Šport Slovan má double

Slovan má double

0
0

Futbalisti bratislavského Slovana druhý rok po sebe kraľujú na domácej scéne. Po zisku majstrovského titulu vo Fortuna lige uspeli aj v minulotýždňovom finále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2020/2021, v ktorom zdolali MŠK Žilina 2:1 po predĺžení.

Pohárový triumf „belasých“ sa nerodil ľahko, vylúčenie Jána Minárika síce zvýraznilo jeho prevahu v poli, no obetaví Žilinčania sa napriek tomu ujali vedenia. Na koni boli až do 61. minúty, keď vyrovnal Ezekiel Henty a poslal duel do predĺženia. V ňom bol spasiteľom Slovana trénerov syn Vladimír Weiss ml., ktorý premenil jedenástku nariadenú za ruku Jakuba Kiwiora.

Slovan vôbec prvýkrát v klubovej histórii obhájil domáce double. Gro práce spravili hráči pod taktovkou Slovinca Darka Milaniča, ktorého v závere sezóny po viacerých výsledkových zakolísaniach nahradil na lavičke Vladimír Weiss starší.

Od jeho príchodu na Tehelné pole získalo mužstvo v dvoch zápasoch dve trofeje, bývalý reprezentačný kormidelník Slovenska a Gruzínska si však nemieni pripisovať cudzie zásluhy. Potvrdil to už na tlačovej konferencii pred finále SP, keď požiadal novinárov, aby …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…