Domov Šport Slovan opäť nezvládol záver a definitívne prišiel o šance na postup

Slovan opäť nezvládol záver a definitívne prišiel o šance na postup

0
0

Jediný slovenský zástupca na európskej futbalovej scéne cestoval v rámci predposledného kola základnej skupiny Európskej ligy do Istanbulu. Pôdu tureckého Besiktasu, ktorému v prvom zápase uštedril porážku 4:2, aj napriek otváraciemu zásahu Erika Daniela opúšťal s prehrou 1:2.

Iskierku nádeje na postup do jarnej fázy druhej najprestížnejšej klubovej súťaže na „starom kontinente“ vykresal v 35. minúte Erik Daniel. Český záložník si vynikajúco spracoval center De Marca z ľavej strany a nechytateľnou ranou prekonal Kariusa.

Do prestávky mohol „poistku“ pridať Šporar, no jeho pokus skončil tesne vedľa žrde súperovej brány. Úplne prvú strelu domácich vyslal až v 49. minúte na Greifa Nayir.

22-ročný Slovák ju bez problémov pokryl. Vyrovnanie prišlo v 75. minúte. Na hlavičku Roca nemal Greif nárok. Skompletizovať obrat sa domácim podarilo až v nadstavenom čase.

Po faule vo vápne využil výhodu pokutového kopu Ljajič. Sen hostí o účasti vo vyraďovacej fáze sa tak rozplynul.

Odrazila sa kvalita líg

Úradujúci slovenských majster v základnej skupine EL 2019/20 už po tretíkrát nezvládol dobre rozbehnutý zápas. Atraktívnym súperom však hrá do karát väčšia fyzická vyťaženosť a skúsenosti.

„Predtým sme závery zvládali, teraz sa to otočilo. Ale viem, že sa ešte môžeme zlepšovať. Nám chýbajú takéto zápasy a skúsenosti. V lige nie je také tempo, ale nechcem ju podceňovať,“ skonštatoval tréner „belasých“ Ján Kozák ml.

„Môžem byť na mužstvo hrdý. Odohrali sme dobrý zápas i skupinu, v každom zápase sme reálne hrali o body,“ dodal 39-ročný Košičan. Štvorbodový Slovan sa aktuálne nachádza na priebežnej tretej priečke.

Zo skupiny s určitosťou postupujú čelo tabuľky okupujúca Braga s 11 bodmi a anglický Wolverhampton, ktorý má na konte o jeden bod menej. Slovan sa s prebiehajúcim ročníkom Európskej ligy rozlúči v domácom prostredí vo štvrtok 12. decembra proti SC Braga.