Domov Šport Slovan postúpil do skupinovej fázy EKL

Slovan postúpil do skupinovej fázy EKL

0
0

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Rozhodla o tom štvrtková odveta play off na Tehelnom poli, v ktorej belasí zdolali HŠK Zrinjski Mostar z Bosny a Hercegoviny 2:1 a 6:5 po rozstrele z 11 m. V prvom zápase prehrali zverenci Vladimíra Weissa st. na štadióne pod Bijelim Briegom 0:1.

Po bezgólovom polčase, ktorý priniesol šance na oboch stranách, udrel po prestávke Eric Ramirez. Ten premenil center Lukáša Pauscheka, obaja boli v tom čase na ihrisku len pár sekúnd. Viac gólov počas 90. minút nepadlo, a tak nasledovalo predĺženie.

V ňom sa najskôr v 103. presadil Igor Savič, no v nadstavenom čase, keď už skutočne nik neveril v dobrý výsledok, sa zaskvel opäť Ramirez, ktorý parádnymi nožničkami poslal dvojzápas do penaltového rozstrelu.

V ňom mali pevnejšie nervy hráči Slovana, ktorí premenili šesť pokusov zo siedmich, hostia sa pomýlili dvakrát. „My sme prakticky z nemožného postúpili.

Zápas mal svoj vývoj, my sme v ňom mali navrch, chvíľami to bolo vyrovnané a chvíľu mal navrch súper. Ale myslím si, že za emóciu, chcenie a za tie dva krásne góly Ramireza sme si postup zaslúžili. Nerád hovorím o šťastí, ale niekedy ho jednoducho potrebujete.

V rozstrele sme mali lepšie nervy. Ďakujem klubu i divákom. Ak by sme nepostúpili, možno by som už nebol tréner Slovana. Ale robili sme na tom, aby sme išli ďalej a podarilo sa. Na tento zápas sa bude dlho spomínať, bol to krásny večer.

Ľudia boli fantastickí. Boli v tranze, mali emóciu. Keď sa hráči vydajú zo seba, má to hlavu a pätu. A emócia nám pomohla aj v závere, keď sme mali viac síl ako Zrinjski“ tešil sa tréner Vladimír Weiss st. krátko po dueli…