Domov Šport Slovan sa rozlúčil s Európou

Slovan sa rozlúčil s Európou

0
0

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo svojom poslednom zápase v základnej F­‑skupine Európskej konferenčnej ligy na ihrisku FC Kodaň 0:2. Dánsky tím už mal pred zápasom istotu postupu do osemfinále, Slovan bojoval o postup do šestnásťfinále play off. Do neho sa napokon prebojoval PAOK Solún, ktorý zdolal Lincoln Red Imps z Gibraltáru 2:0.

Slovan potreboval v Kodani jednoznačne zvíťaziť. Do karát mu hralo aj to, že domácich pred zápasom trápili zranenia. Tréner Jess Thorup preto povolal aj tínedžerov z juniorky. V základnej zostave dostali šancu hneď šiesti.

V úvode mali domáci loptu častejšie na kopačkách, no boli to hostia, ktorí zahrozili, no bez väčšieho nebezpečenstva. Naopak, v 30. minúte Wind po akcii Haraldssona umiestnil svoju strelu k žrdi a Kodaň viedla.

Slovanisti nepredviedli v prvom polčase optimálny výkon, okrem šance Medveděva si nevypracovali vážnejšiu príležitosť na skórovanie.

Po zmene strán vypálil ako prvý nebezpečne Böving, ale prestrelil. O pár minút neskôr však Wind obral o loptu Kankavu, zľava poslal center do šestnástky a po sklepnutí Haraldssona poslal Höjlund loptu za Chovana – 2:0.

Kodaň mala zápas pevne v rukách a po rýchlom protiútoku mohol pridať Haraldsson tretí gól. Slovanu nepomohli ani striedania a po bezkrvnom výkone sa s EKL rozlúčil…