Domov Šport Slovan sa stal majstrom 6 kôl pred koncom

Slovan sa stal majstrom 6 kôl pred koncom

0
0

Bratislavský Slovan suverénnym spôsobom ovládol aktuálnu sezónu najvyššej futbalovej súťaže. Na čele tabuľky Fortuna ligy má 6 kôl pred koncom nedosiahnuteľný 19-bodový náskok a predčasne oslavuje ligový titul.

Slovan Bratislava vedie tabuľku takmer počas celej sezóny. Už do nadstavbovej časti vstupoval s výrazným náskokom, keď jeho prenasledovatelia zaostávali o 14 bodov.

„Belasí“ ako jediní v tejto ligovej sezóne nepoznajú chuť prehry, pričom až 22 z 26 zápasov vyhrali. Za víťazstvami ťahal tím najmä Slovinec Andraž Šporar, ktorý má na konte 21 gólov.

Dobre mu sekundoval aj jeho marocký kolega z útoku Moha, ktorý pridal ďalších 11 presných zásahov. Práve Moha po prihrávke Šporara nasmeroval Bratislavčanov v nedeľu v 21. minúte zápasu na trávniku Žiliny, za víťazstvom.

Ešte pred polčasom pridal druhý gól a keď po zmene strán zvyšoval Ljubičič už na 3:0, bolo o osude zápasu prakticky rozhodnuté.

„Sme šťastní, že titul je v Bratislave a už dnes sme sa po stretnutí v Žiline mohli tešiť spoločne aj s našimi fanúšikmi.

V trénerskej kariére je to môj tretí titul, každý z nich je však špeciálny. Tento si nesmierne vážim, pretože Slovan je veľkoklub a dnes sme v Žiline dosiahli veľkú vec.

Nič sa však nekončí, pokračujeme ďalej“, uviedol bezprostredne po zisku titulu lodivod Belasých Martin Ševela.

Slovanisti oslavujú titul po piatich rokoch, predtým naposledy triumfovali ešte v ročníku 2013/2014. V novodobej ére samostatnej SR ukoristili rekordnú deviatu trofej a už o dva primáty sa odpútali od Žiliny, ktorá má v zbierke 7 titulov.