Domov Šport Slovan senzačne vyradil PAOK a zahrá si Európsku ligu

Slovan senzačne vyradil PAOK a zahrá si Európsku ligu

0
0

Gréckeho majstra delil jediný gól od postupu do skupinovej fázy Európskej ligy 2019/20, avšak boli to hráči Slovana Bratislava, kto sa napokon po 90 minútach radoval. Tehelné pole sa tak v nasledujúcich troch mesiacoch stane dejiskom prestížnych duelov, v rámci ktorých na Slovensko zavíta niekoľko atraktívnych súperov.

Najkrajšia prehra

Úvodný zápas 4. predkola zvládol lepšie úradujúci majster Fortuna ligy, keď v samom závere rozhodol o jeho víťazstve obranca Myenty Abena. Slovan tak v Solúne mohol utŕžiť porážku, avšak len o jeden gól.

Práve „belasí“ sa v 38. minúte dostali do vedenia vďaka exkluzívnemu zásahu Medveděva. Na jeho ďalekonosnú ranu do vinkla bol Paschalakis prikrátky.

Vyrovnanie stavu prišlo v 49. minúte. Nedôrazne bránený Limnios v páde poslal loptu za Greifov chrbát. Obrat skompletizoval už o niekoľko sekúnd Šwiderski, ktorý profitoval z milimetrovej prihrávky z pravej strany.

Greif nemal najmenší nárok. Slovan bol za stavu 1:2 stále postupujúcim tímom, čo ešte prikrášlil v 62. minúte De Marco, keď dorazil do siete blokovanú strelu Božikova.

V závere vykresal iskierku nádeje pre domácich nádhernou strelou Giannoulis, no jeho celok sa už na viac nezmohol, a tak sa z v poradí už tretej účasti v Európskej lige radoval slovenský zástupca.