Domov Šport Slovan si do odvety s Mostarom nesie manko

Slovan si do odvety s Mostarom nesie manko

0
0

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v prvom zápase play off Európskej konferenčnej ligy 2022/2023. Vo štvrtkovom dueli v Mostare podľahli domácemu HŠK Zrinjski 0:1, zápas rozhodol v 89. minúte Nemanja Bilbija. Odveta je na programe tento týždeň 25. augusta o 20.00 hod. na Tehelnom poli.

V Mostare bola hra prvých 15 minút vyrovnaná, potom už prebral taktovku Zrinjski a prišli aj prvé vážnejšie šance. Ani na jednej strane však gól v prvom polčase nepadol. Aj po prestávke mali viac z hry domáci. Najskôr mal šancu Kamenar, v 58. minúte.

K zlomovej situácii došlo približne dvadsať minút pred koncom, keď Barseghjan dostal druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. Od tejto chvíle bolo zrejmé, že tlak Mostaru bude silnieť, no obrana Slovana stála na pevných nohách.

Zrinjski ju však napokon zlomil v 89. minúte, keď sa dostal k lopte Bilbija a hlavou rozhodol o najtesnejšom triumfe Mostaru. „Súper bol lepší. My sme boli pomalí, pôsobili sme unavene.

Je to dvojzápas, môžeme postúpiť, ale dnes sme nehrali dobre, nechcem to hodnotiť do hĺbky. Nemali sme emócie, ako predtým proti Olympiakosu, ale verím, že nás prídu ľudia povzbudiť. Zrinjski dnes vyhral zaslúžene. My sme prakticky nevystrelili na bránku.

Máme šancu ešte doma, preto to nechcem hodnotiť detailnejšie,“ uviedol kouč belasých Vladimír Weiss st. Nebol to však on, kto bol ako obvykle tým najkritickejším na adresu svojich hráčov…